placená inzerce
Déte nám vědět...

Prezidenta volêla aji pani Grmelova z DPS Soběsôkê ve svéch 104 letech

placená inzerce
volby1

Leden 30, 2018 8:29 / Furtovnik

Z Domô pro seniorê (DPS) Soběsôkê, od pani ředitelkê Yvonê Andělové – Jak je vidět, politika se s věkem neomrzi. Gdêž to řeknem s trochó nadsázkê – adrenalin z politickéch debat a šarvátek si ten, gdo se o věc zajimá, ‚ôžévá‘ ať má sotva volebni právo nebo je jeho věk aji trojciferné…

Pani ředitelka DPS Soběsôkê nám napsala o tem, jak se volêl nové prezident aji ô nich mezê klientama. Pokaváď to shrnemê strohéma frázama novinovyho zpravodajstvi – volebni učasť sice trochô zaostala za celorepublikovym pruměrem, ale do volebni urnê vhodilo svuj hlas vic klientu, než v kole prvnim!

Ale abêhmê tadê jenom nevêkládalê o tem, co nám Yvona Andělova napsala. Předávámê ji teda slovo, a jako dukaz eště ‚otiskôjemê‘ aji volebni fotkô, keró nám poslala: 

Volit šla i ve 104 letech

Soběsuky. Politika je zajímá možná více než mladé lidi. Sledují ji v televizi, baví se o ní živě mezi sebou na pokojích, diskutují po chodbách nebo na společných aktivitách. Řeč je o klientech Domova pro seniory v Soběsukách. Volbu nového prezidenta ČR si minulý pátek nenechala ujít ani jeho nejstarší obyvatelka.

Paní Květoslava Grmelová se i přes svůj požehnaný věk 104 roků účastní všeho dění v domově, když se cítí dobře. Jak se svěřila volební komisi, nemohla ani dospat. Pevnou rukou si pak svůj hlas sama vhodila do připravené volební urny.

Ve 2. kole voleb přišlo odvolit ještě více klientů než v tom prvním, bezmála polovina obyvatel domova. Všichni voliči s předstihem disciplinovaně čekali, než na ně došla řada. Nikomu z nich není jedno, jak to v našem státě vypadá. Jak říkávají, na politicích jim nejvíce vadí, že se mezi sebou hádají. Tento vzkaz ze Soběsuk platí i nadále.

PhDr. Yvona Andělová, ředitelka Domova pro seniory Soběsuky, p.o.

 

Facebook0
  • volby1
  • volby2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy