placená inzerce
Déte nám vědět...

Přes vikend se v Němčêcách krasojezdilo, jel se České pohár aji mistrák Olomóckyho kraja

placená inzerce
??????????????????????

Únor 11, 2019 10:31 / Furtovnik

Z Němčêc, tech nad Hanó, s fotkama a komentářem Jurê Vosêčkovyho – Sálová cyglistika, konkrétně krasojizda, startovala přes vikend letošni sezónô. Ve hře nebêlo nic menšiho, než prvni bodê do Českyho pohárô, a takê Mistrovstvi Olomóckyho kraja s nominacó na předkolo ‚republikê’.

Oba têto závodê hostila němčêcká sokolovna. Krom teho, že Němčáci, potažmo Němčačkê, só na bicyglech fakt klasa a v celorepublikovym ê mêzênárodnim měřitkô se s něma mosi čitat, je takê TJ Stavební stroje Němčice nad Hanou jedinym oddilem, keré v Olomóckym krajô tento sport provozôje.

Ale pěkně popořadě. Prvni na forhontě bêl v sobotô České pohár v krasojizdě. Reprezentaca Němčêc n/H v nich potvrdila svojô sêlô aji do nové sezónê. Pohárovy bodê só takê duležêty pro nominace na Mistrovstvi Evropê junioru.

O deň pozďéš, teda v nedělô 10. unora, se v Němčêcách ‚jelo‘ pro změnô Mistrovstvi Olomóckyho kraja. Aji gdêž to bêla z ôž zmiňovanéch duvodu jednoznačná záležêtosť Němčêckéch, bêlo aji tak o co bojovat.

Krátké komentář s fotkama k vikendovém závodum nám poslal náš známé Jura Vosêčku. A tož vám ho předkládámê v puvodnim zněni bez titulku. Kompletni vysledkê obóch závodu nandete pod článkem.

Závody se uskutečnily v Němčicích nad Hanou a skončily velkým úspěchem domácích závodníků…

O největší překvapení se postarala v kategorii juniorek Michaela Vosičková,

která zvítězila o neskutečných 0,03 bodu před jasnou favoritkou Štěpánkou Řasovou z Prahy.

Letošní sezóna slibuje v této kategorii obrovský boj nejen o pořadí v jednotlivých závodech, ale i o nominace na Mistrovství Evropy juniorů,

kam se kvalifikují dvě z pěti vyrovnaných konkurentek. Z nich v Němčicích startovaly čtyři. Mezi pěticí favoritek jsou dvě z Němčic. Kromě Michaely Vosičkové ještě její parťačka z dvojice  Alena Florová, která v sobotu skončila třetí a  společně pak ovládly kategorii juniorek dvojic. Těsně za medailovými pozicemi skončila další němčická juniorka Helena Bartošíková.

V kategorii juniorů je situace jasnější – jsou tam dva jasní favorité, kteří budou bojovat jen s nominačními limity.

Mírně navrch bodově má zatím němčický Martin Kouřil, který také vyhrál sobotní závod.

V kategorii dospělých domácí nestartovali.

V žákovských kategoriích zvítězila mezi nejstaršími žačkami do 15 let Kateřina Vosičková a šestá skončila ve stejné kategorii Tereza Kypastová.

V nižší věkové kategorii do 13 let skončil Jiří Doležal na druhém místě a ve stejné věkové kategorii žaček skončila pátá Ema Šebková.

V nejnižší žákovské věkové kategorii do 11 let skončila Eliška Drnovská těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě a nejmladší zástupce němčické krasojízdy Karolína Straková dvanáctá.

Dne 10.2.2019 se pak v Němčicích nad Hanou uskutečnilo Mistrovství Olomouckého kraje, které je zároveň kvalifikací na předkolo Mistrovství České republiky.

Jelikož je v celém Olomouckém kraji jediný krasojezdecký oddíl, staly se závody soubojem mezi němčickými závodníky.

čp1 čp2 OLK

Facebook0
  • ??????????????????????
  • ??????????????????????
  • ??????????????????????
  • ??????????????????????
  • ??????????????????????

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy