placená inzerce
Déte nám vědět...

Přes pul sta chovatelu se předvedlo na Hanácké véstavě drobnyho zviřectva v Kožušanech

placená inzerce
DSC_0452

Srpen 24, 2021 7:00 / Furtovnik

Z Kožušan – Chovatelstvi néni jednodôché koniček. Krom teho, že je to hromada litáni, staráte se o žêvy tvorê, od keréch nemužete k móřô, jak třeba od sbirkê známek nebo odznáčku. Fšecko chce svoje…!

Véstavê začalê v Kožušanech dělat hneď po tym, co tam bêl založené chovatelské spolek. To bêlo ôž v rokô 1949.  Aspoň nám to tak sóčasné předseda chovatelu Zdenek Sekaninu řikal. Tož ešlê dobře čitámê, a žádné ročnik se nevênechalo, což s jistotó nevimê, letos se vêstavovalo ôž podvasedmdesáty. To ôž mosêlo bêt drubeže, králiku, čê holôbu, co se tadê předvádělê!

Přêrozeně každé chovatel se chce vêcajchnovat s tym nélepšim, co má. Každá z expozic měla svy posôzovatele. Bêlo teda zarôčeny, že fšeckém chovném kôsum se dostalo spravedlêvyho ohodnoceni, kery bêlo základem pro véstavni oceněni. Tê předávala poslankyňa Zuzana Majerova Zahradnikova, kerá každoročně véstavô finančně podporôje, na střidačkô s olomóckym primátorem Miroslavem Žbánkovym, keré pro změnô vzal nad véstavó ochrannó rôkô.

Mezê vêstavovatelama nechêbělê ani mladi chovateli a nekeři z nich si přêšlê dokonca ê pro pohár. Snaď teda chovatelstvi bôde mět né jenom v Kožušanech dalši pokračovatele. Třeba aspoň na přištich dalšich dvaasedmdesát let. Fotkê mámê TOŤ. A těšimê se na dalši ročnik, na keré smê bêlê pozvani. Bêlo se skôtečně na co divat.

Facebook0
  • DSC_0452

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy