placená inzerce
Déte nám vědět...

Přemeslovská škola je pré malá, ale šêkovná, ve štvrtek se lóčêlê s deváťákama. Bêl to doják!

placená inzerce
DSC_0228

Červen 21, 2019 7:05 / Furtovnik

Z Přemek (Přemyslovice) – Každé to tak jednó měl. Teda pokaváď neôkončêl školni docházkô předčasně… Prožêt spolô devět let, pomalô od mimin až na prah dospělosti, to je v tymto věkô pořádné kôs žêvota!

Dědinsky školê bojôjó vesměs ze sténakym problémem. Děcek ôbévá, ale barákê só furt sténaky a ôčêt v nich takê negdo mosi. To je aji připad měšťankê v Přemkách. Gdêsê škola, do keré se sjiždělê aji školáci z okolnich dědin a na vêššim stôpňô bévalê v ročnikô normálka dvě třidê (A, B) vêprovázela ve štvrtek do žêvota 6 deváťáku.

Ale jak řikala uvodem pani ředitelka Marta Popelářova, aji gdêž só malá škola, mužó bez problému měřêt sêlê na gdovijakéch olympiádách a školnich sótěžich aji ze speciálkama. Třeba v angličťêně nechalê Přemesláci za sebó aji žákê z viceletéch gymnázii. A tym, že se žáci aji učiteli mezê sebó fšeci znaji, fungôje to fšecko jináč. Aji gdêž na tê školácky lumpárnê se čas dêcky nande… Bez teho bê to nešlo!

Ve štvrtek toť mělê Rozlóčeni ze školnim rokem. Programem provázelê deváťáci Lenka Tomanova a Adam Kótné. Pochopitelně se celá škola chtěla vêcajchnovat s tym nélepšim, co se ‚ôrodilo’. V nekeréch připadech se představilê stary osvědčeny hvězdê (ale fakt dobry), věčinó to ale bêl pružřez poslednim školnim rokem mimo lavice. A finále? Rozlóčeni s deváťákama bêl fakt doják pro obě stranê. A tož se nedivte, že aji mê smê slzêčkô zamáčklê. A zvlášť, gdêž třida deváťáku je sténá, v keré absolvoval posledni školni leta aji náš redaktor Miloš Havelku a letos sênek našé redaktorkê Helenê Baronové…

Ale žêvot de dál, a dneska ôž skoro bévali deváťáci se určitě do školê přêndó zas pochlôbit, jak jim to de. Jaky teda bêlo Rozlóčeni ze školnim rokem v Přemkách? Podivat se mužete TOŤ a na videô pod článkem.

 

Facebook0
  • DSC_0228

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy