placená inzerce
Déte nám vědět...

Přê šmodrcháni ze Šmodrchó se Pteňáci naštěsti nezašmodrchalê

placená inzerce
???????????????????????????????

Duben 6, 2016 9:00 / Furtovnik

Ze Pteni – Pokaváď se vám zdá titulek trochô zašmodrchané, tak si z teho nic neděléte. Dêbêste ale bêlê ve Pteni, dêž tam lêstovalê knižkó Archie Kipmtona, tak bê vám bêlo fšecko jasny…

Gdo je to Šmodrcha a jak to s nim nemá Honzik Bačkoru jednodôchy? To fšecko se dozvědělê ti, keři si nenechalê ôtyct nedělni Lêstováni v ptenské školê. Turné ze Šmodrchó, kery z Londyna přêletěl doprovodit aji autor Archie Kimpton, mělo během 4 dni 10 zastávek. A kromě Brna, Prahê nebo Olmika, se jeho aktéři – herci Věra Hollá a Lukáš Hejlik zastavilê aji ve Pteni.

Sami smê tam nebêlê, ale o tem, co se tam dilo, nám napsala pani zástupkyňa ředitelkê ptenské školê Kateřêna Mikšikova. A tož si to přečtite aji vê!

Kočičák s hlavou na zádech, tlapkami náhodně poházenými a očima šejdrem, mrzout, mlsoun sušenek a tak trochu netaktní sprosťák, byl hlavním hrdinou nedělního odpoledne na ptenské škole. A že celé odpoledne přežil, na tom měli zásluhu hlavně jeho kamarád Honzík, kterého si zahrál Lukáš Hejlík, a paní Manda v podání Věry Hollé, která svým kouzelným hlasem zvládla i Honzíkovu matku, proradného preparátora zvířat i Honzíkovu sestru. V cyklu Listování se hledali, až se našli, autor Šmodrchy, pěkně popleteného kočičáka, Archie Kimpton, a Lukáš Hejlík, který nám se svou hereckou partnerkou Věrou Hollou představil celou knihu. Z publika si zahrálo několik opravdu zajímavých a schopných zvířat, od koček až po miniaturního hrocha.

Dle Archieho slov za všechno vlastně mohla Dobby, plastová panenka s velkýma očima, která patřila jeho starší sestře. Když mu bylo pět, dokázal Dobby přeházet všechny končetiny i hlavu a připadalo mu, že takto vypadá úžasně. Od Dobby ke Šmodrchovi už nebylo daleko. Ale jinak že prý jsou úplně normální rodina.

To vše a mnohé jiné prozradil sympatický Angličan po autogramiádě své knihy. Jeho další kniha o holčičce, která byla chytřejší a chytřejší po ovesné kaši, zatím vyšla jen v Anglii, ale doufáme, že dorazí i do Ptení. A třeba zase s cyklem Listování.

Škoda, že se někteří v nedělním odpoledne šmodrchali doma a nepřišli se s námi pobavit. Tak snad zase příště.

 Kateřina Mikšíková

 

Facebook0
  • ???????????????????????????????

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy