placená inzerce
Déte nám vědět...

PÓŤ Ô LIBÓRKA: Slavny mše, kolotoče ê póťová véstava!

placená inzerce
DSC_0965

Červenec 29, 2019 6:29 / Furtovnik

Z Jesenca – Póť k Libórkovi je během leta vyznamny datum. Pro nekeho to znamená, že se lámó prázdninê, pro jiny zas cestô do známyho pótniho na Konickô. A tož smê se do Jesenca vêdalê takê.

Svatyho Libora, patrona kostela v Jesencô, se slavi 23. červenca. To bêlo ôž v utery. Ale jak veli mistni tradica, póť v Jesencô je dêcky až v nedělô po svátkô tehoto světca, ať to přêpadne na které chce deň v tédňô. A tož tentokrát to bêlo v nedělô 28. červenca.

Pótě, a né jenom tadê, bêlê dêcky hlavně cirkevni slavnostě. A pokaváď de o pótni misto, jak třeba Jesenec, sjiždijó se sem pótnici z šêrokyho okoli. Po loňské póťové návštěvě biskôpa Josefa Nuzika bêl letošnim celebrantem slavnéch mši P. Pavel Dokládal – prezident Fatimskyho apoštolátô ČR, které má centrum v Kocliřově.

A jaká bê to bêla póť bez kolotoču? Tê se po letech přesônôlê zpátky do skalê za kostelem, jak to gdêsê bévalo. Ale aji toť si je spolehlêvě našlê ti, kerém bê bez svezeni na atrakcich ani póťové oběd nešmakoval.

Nově bêla tentokrát otevřená prodejni véstava řemeslnéch a rôčnich praci. Tô nachêstala parta dobrovolniku za podporê obecniho óřadô. A mosimê řict, že se v přizemni zasedačce jeseneckyho kulturákô rozhodně nepředvádělê žádny póťovy cetkê. A tož každopádně teda chválimê.

To bê tak asi bêlo fšecko, co bêste mělê o letošni póti k Libórkovi vědět. A abê to bêlo komplet, TOŤ se eště mrknite na fotkê.

Facebook0
  • DSC_0965

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy