placená inzerce
Déte nám vědět...

Poliakovi slavilê 10 let na Šlechtitelce, koštovalo se vino aji zakládal dámské klub. A co s tym maji společnyho ô Marciánu?

placená inzerce
DSC_1405

Červen 13, 2019 9:41 / Furtovnik

Z Velkéch Pavlovic – Bêlê smê tam takê! Velky Pavlovice sice néni uplně vedléši dědina, na jih Moravê to zas ale néni tak daleko, abê to nestálo za malé vélet. Na Šlechtitelce (Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice) smê nebêlê poprvni, ale snaď ani né naposledê.

Poprvni smê se na Šlechtitelkô vêdalê před dvóma letama. Přêpomenót si to s nama mužete TOŤ. Co je za tô dobô novyho? Duvod k nejaké té oslavičce se dêcky nande. A tož třeti Toskánsky odpoledne na Šlechitelce přêpomnělo fakt, že manželi Poliakovi tadê hospodařijó ôž 10 let. Zároveň se přê té přiležêtosti představovalo aji novy vino ROSARIUM FRIZZANTE, kerym se pokřtila zakládaci lêstina Dámskyho klubô LADY AGNI, pomenovanyho podle toť vêšlechtěné odrudê.

A tož jak to bévá přê tech přiležêtosťách – děkovalo se, koštovalo vino, aji očê si přêšlê přê módnich přehlidkách svadebniho studia L´AMOUR a Klobókovyho klubô na svy. Takê se v divadelni podobě zastavil přirodovědec a zakladatel genetikê Gregor Mendelu. A k temô fšeckymô hrálê a zpivalê naša redaktórka Helenka Havelka Baronova a Vašek Ružêčku.

Ale jak smê se tam vlastně dostalê? Nebêlo bê ničeho, gdêbê v tym nemělê prstê ô Marciánu z Kostelca na Hané (Zahradnické centrum Marciánová). A spiš ani né prstê, jak pořádny mozolê na rôkách, protože cely venkovni upravê só jejich nápadem aji realizacó. Gdêž se jenom řekne, že sem k temô učelô bêlo potřeba navozêt a ômistit 1 500 tun kameňa, zasadit pomalô k tisicovce ruži v rozáriô, to ôž je samo o sobě pořádná fuška. A to je jenom zlomek teho, co na Šlechtitelce na 25.000 m2 od rokô 2012 ôdělalê.

Klobók dule teda jak před majitelama Šlechtitelkê, keři jô za 10 let dokázalê vêkopat z popela, tak fšeckéma, keři se oňô staraji, sténak tak stavebni firmó Osička z Velkéch Bilovic a přêrozeně aji Zahradnickym centrem Marciánova. Šlechtitelka je fakt misto, gde stoji za to se vêpravit a pak se zas aji vracet.

Na fotkê z Toskánskyho odpoledňa se mužete podivat TOŤ.

Facebook0
  • DSC_1405

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy