placená inzerce
Déte nám vědět...

Pod lipê se letos mužete vêdat hneď po třê dni

placená inzerce
Dan Jun

Červenec 29, 2015 9:27 / Furtovnik

Od nás – Festival Pod lipama je ôž neodmêslêtelně spjaté s virtuoznim prostijovskym pianistó Danem Junem. Dêž se rozhodl se svéma néblêžšima ôspořádat festival, keré nabidne kvalitni mnohožánrovy vêstópeni, tož eště nevěděl, že se to tak rozruste.

Letos se festival ôskôtečni ôž poštvrty a namisto jednyho dňa se rozloži hneď do celyho vikendô. Sám hlavni organizátor Daniel Junu nám řikal aji to, proč se tak rozhodlê. Pré chcó, abê návštěvnici bêlê spokojeni fšeci. Ale je těžky v jednym dňô fšeckém dat to, co si oni představôjó. Jeden totiž chce rači na klasické klavirni recitál, čê nejakó tô vážňéši hudbô, dalši zas dá přednosť nejaké divočêně a experimentum. Tož to tak nejak poskládalê, abê každé deň bêl tak nejak tématickê vêrovnaňéši a nemosêl si každé přečkat, to, na co bê nešil, než vêstópi ten jeho kuň.

Rozhodně takê organizátoři dbaji na kvalitô v každym okamžikô. Proto podle Dana Juna nedělaji takovy obštrukce, abê třeba na začátek dalê nekeho né tak atraktivniho čê ‚slabšiho’. Od začátkô do konca to bôdó tahóni! Šak mrknite na program a sami ôvidite.

Ale festival Pod lipama néni jenom o hudbě. Nebôde totiž chêbět ani divadlo, vystavê, skvěly jidlo a piti a dobrá nálada. Tagže gdo nechcete propásnót kvalitně strávené vikend, zavitéte do prostor farni zahradê Ô kalêcha v Prostijově. Startôje se v pátek 31. červenca v šest hodin v podvečir, v sobotô pak od čtêř odpoledne a v nedělô v 11:11 fšecko zakonči pisničkář Tomáš Najbrtu.

Facebook0
  • Dan Jun
  • Pod lipami PV 31.7. až 2.8.

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy