placená inzerce
Déte nám vědět...

Po dolnim rêbnikô v Rakuvce se aji letos prohánijó maly kačkê!

placená inzerce
DSC_0182

Červen 5, 2024 11:27 / Furtovnik

Z Rakuvkê – Mět v prostředkô dědinê malé rêbniček je vcelkô romantika. Eště pohádkovjéši je, pokaváď se vám po něm proháni rodinka divokéch kačen. To fšecko nandete v Rakuvce.

Kvulêvá kačkám smê se prvně vêpravilê do Rakuvkê v pulce červenca 2020. To nás ôpozornil starosta Josef Mikôlku, že se jim k trvalymô pobytô přêhlásêl rodinka divokéch kačen s 11 mladéma kačkama. Přêpomenót si to mužete TOŤ.

Od té dobê, gdêž jedem kolem a je ta správná sezóna, mrknem na hladinkô, co se tam dije. To bêlo aji v sobotô. Klidny vodê brázdila mama kača s 6 potomkama. Obrátilê smê se teda znovô na prvniho môža Rakuvkê, jak že se letos věcê maji. Přêznal, že měl od jara inši starosti, tak to moc nesledoval. Ale zprostředkoval nám informacô Pavla Mikôlkovyho, keré se od prvopočátkô o kačkê stará. Pré bêlo mladéch nédřiv 9, pak ale třê negde zmizlê. Ê tak je to pěkny podiváni.

V Rakuvce maji ale aji horni rêbnik. Tam pré mlady nésó, ale pravidelně na vodô nalitává denně aji kolem 10 kósku. A tož tam maji asi lébes, ináč bê se nevracelê. To konec koncu plati aji o dolnim rêbnikô. Nakonec to, že tam divoky kače nebévalê a poslednima letama si to v Rakuvce zabydlelê, je aji dukazem dobryho mista pro žêvot :-) .

DSC_0176 DSC_0177 DSC_0182 DSC_0183

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy