placená inzerce
Déte nám vědět...

Paraglajdistka zvostala viset na halôzê, blôncala 15 metru v luftě!

placená inzerce
para1

Listopad 13, 2018 9:26 / Furtovnik

Od hasiču – Z nekeréch připadu só hasiči doslova na větvi. Dá se to řict aji o zásahô, keré absolvovalê v ponděli chvilkô po poledňô. S horolezeckym vêbavenim se vêdalê k lesô ô Lipnika nad Bečvó.

Teda konkrétně Lipnik nad Bečvó – Podhoři. Tam na krajô lesa zvostala viset v korônách stromu paraglajdistka. Ešle šlo o nepovedeny přêstáni, nebo neco jinšiho mimo plán, mlôvči hasiču Vladimira Hacsikova nepiše.

Každopádně na misto vêrazêla lezecká kômpačka z Přerova. Protože to nebêlo zrovna na frajplacô a terén bêl tak nejak na prd, vêžádal si velitel zásahô eště asistencô mistnich dobráku. Paraglajdistka blôncala v luftě 15 metru nad zemó mezê dvóma stromama. Pruzkum k optimálnimô řešeni akce bêl teda nôtné vêkonat ze stromô, na keré jeden hasič vêlezl.

Tó dobó ôž pilotka visela v luftě vic, jak pul hoďkê. Proto bêla eště přêvolaná aji záchranka. Pak ôž to šlo ráz na ráz. Hasiči jô slanilê na zem, na páteřni desce jô odneslê k sanitce, a tam se ôž o ňô postaralê. Celá akca zabrala zachráncum bratrô dvě hodinê.

Tym to ale eště neskončêlo, bêlo potřeba na zem dostat aji padák. Fajront muhlê teda ohlásêt až o třech odpoledňa. Fotkê ze zásahô mámê od hasiču.

 

Facebook0
  • para1
  • para2
  • para3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy