placená inzerce
Déte nám vědět...

Ôž vite, jak vám to po nedělê pojede? Přes vikend se měnijó jizdni řádê!

placená inzerce
vlak-RegioNova-Kostelec-624x412

Prosinec 6, 2017 10:25 / Furtovnik

Od nás – Pro tê, keři temô moc nevěnôjó pozornosť, to dêcky přênde, jak blesk z čêstyho nebička, a pak se třeba nepřestávaji divit. Drôhé prosêncové vikend totiž začénaji platit novy jizdni řádê vlaku a autobusu.

Občas to sice přênde né, jak uplně dobré nápad, ale abêhmê to ôvedlê na pravó mirô. Néni to jenom tak, že bê si negdo neco vêcôcal z prstô. Primárně vlakové jizdni řád, keré je na připravô komplikovaňéši, protože se od něho očekává, že člověk dojede z dědinê do dědinê, ale aji přes celó republikô, připadně aji do zahraniči, má svojô platnosť podlevá ôjednáni evropskéch železničnich správ. Termin je teda dané a chtic zachovat to, co se od vlaku očekává, je potřeba to fšecko dat dokupê aji podle tras vlaku, kery jedó přes hranice. Že to pak odnesó ê lokálkê, kery čekaji ve velkéch stanicách na připoje, je ôž dalši věc….

Letos se teda měni jizdni řád ze sobôtê 9. na nedělô 10. prosênca. Dotkne se hlavně vlakové dopravê, ô autobusu nésó změnê tak markantni, protože tam dobihaji smlóvê kraju s dopravcama platny do konca rokô. Uplně novy autobusovy jizdni řádê začnó platit od 1. ledna 2018.

Koordinátor integrovanyho dopravniho systémô Olomóckyho kraja (KIDSOK) vêdal sóhrn hlavnich změn v dopravno obslôžnosti objednávané Olomóckym krajem. Vlakê dálkové dopravê só pak v kompletnim jizdnim řádô, keré si mužete naštôdovat TOŤ. Co se téká změn v rámci KIDSOKô se mužete dočist TOŤ.

 

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy