placená inzerce
Déte nám vědět...

Ôž to frká po novym, dá se dojet z Prostijova až do České Třebové!

placená inzerce
Dzbel železniční stanice

Prosinec 15, 2014 11:45 / Furtovnik

Od nás – V pravó pulnoc ze sobotê na nedělô se měnil jizdni řád vlaku aji autobusu. Vêpisovat, co kemô gde jede jináč, nebo nejede vubec, to si bôde mosêt pořidit každé sám. Začalo se ale jezdit aji tam, gde se leta páně nejezdilo. 

Gdêsê pradávno to bévalo v pulce června, teď ôž ale hromadô let se jizdni řádê měnijó drôhó prosêncové vikend. Tagže to bêlo přêrozeně fčêl. Neco to přêneslo, neco to odneslo, ale jedna duležêtá změna přeci jenom stoji za zminkô. Po třech letech zase začalê jezdit vlakê mezê Dzbelem a Chornicama.

Od záři tak trochô nesměle začalê popojiždět dva párê motoráku z Moravské Třebové do Chornic. Od nedělniho rána si štrekô protahlê až do Dzbela a ve všedni dně mezê Dzbelem a Moravskó Třebovó začalê jezdit štêrê párê vlaku a o vikendô dva. Oproti temô, co tadê jezdivalo, je to samosebó jak prdnót do lesa, ale zaplaťpánbu aspoň za to.

Cesta z Konice na Prahô se tym zkráti bratrô o sto kilometru a jednodôšši to maji aji ti, keři se chcó vêdat jenom k sósedum na hratvô nebo k dochtorum. Ôvidimê, jak to dlóho vêdrži, než nejaká chêtrá hlava zase ôsódi, že bê se muhlo prozměnô jezdit zase s koňma a žebřêňákem, ale je takê možny, že to lêďum fakt přênde vhod a trať znovô ožêje. Sami smê zvědavi, jak to bôde.

Facebook0
  • Dzbel železniční stanice

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy