placená inzerce
Déte nám vědět...

ÔŽ SÓ V LUFTĚ: Balónê nad Bózovem maji za sebó prvni start!

placená inzerce
DSC_1437

Srpen 16, 2019 8:43 / Furtovnik

Z Bózova – Na balónê, to je potřeba si přêvstat, žádny vêvalováni v pelechô do napoledňa. Chctic to vidět, mosêlê smê si takê budika narychtovat, abêhmê vstávalê ze slipkama a vêrazêlê k Bózovô.

Vidět se prohánět temato dňama nad Bózovem néni nic mimořádnyho. Ale mosite bêt v pravé čas na pravym mistě. Protože jak nám řikal onehdá konické balónář Luboš Šmidu, poledne je pro vzdôchoplavce pravá pulnoc. Takové balón totiž nemuže startovat gdê se kemô jak zachce. Má to hodně co dělat s fyzikó v závislosti na povětrnostnich a teplotnich podminkách. Ale to bê bêlo na dyl.

V pátek na prvni start letošnich Balónu nad Bózovem se na startovni plochô postavilo 21 balónu. Ê gdêž se dule zdálo bezvětři, jenom kósek véš nabralê pořádné švuňk a hnalo je to negde k Mladčô čê Haňovicám. Tam ôž smê za něma nejelê, ale za tô chvilkô, co smê po odletô sedlê do auta a frčelê dom, tož smê tê posledni ‚podjiždělê‘ mezê Kovářovem a Ješovem, ti prvni se ôž ztrácelê za obzorem…

A tož pěkná podivaná to bêla. Přêvezlê smê vám ocáď nejaky žêvy obrázkê, tê si pôstite pod článkem, na fotkê se čihnite TOŤ.

balony nad bouzovem

Facebook0
  • DSC_1437

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy