placená inzerce
Déte nám vědět...

Olomócké arcibiskôp vêsvěti dva novy pomocny biskôpê

placená inzerce
prapory

Září 14, 2017 7:21 / Furtovnik

Od nás – Od 1. unora má olomócká arcidiecéza jenom jednyho biskôpa, respektive arcibiskôpa, Jana Graubnera. Po odstópeni pomocnyho biskôpa Josefa Hrdlêčkê po dosaženi 75 let věkô se dlóho čekalo, gdo bôde jeho nástupcem.

Dnes ôž emeritniho biskôpa Josefa Hrdlêčkô nahradijó hneď dvá novy pomocni biskôpi. Nende ale, světskê řečeny, o nejaké nárust admnistrativê. ‚Model‘ arcibiskôpa a dvóch pomocnéch biskôpu v olomócké arcidiecézê bêl ôž na přelomô 80. a 90. let, gdê bêl ôstanovené na arcibiskôpské stolec František Vaňák (ve funkcê v letech 1989 – 1991), kerymô bêlê k rôce Josef Hrdlêčka a Jan Graubner. Ten bêl po smrti Františka Vaňáka následně menované arcibiskôpem, drôhé pomocné biskôp od té dobê v Olomócô biskôpskó slôžbô nezastával.

Po vic, jak štrvrť stoleti, zažêje olomócká katedrála dalši biskôpsky svěceni. A hneď tôplovany. Jak na cyrilometodějskéch pótni mšê na Velehradě oznámil apoštolské nuncius v Českô, arcibiskôp Giuseppe Leanza, papež František menoval na mista olomóckéch pomocnéch biskôpu generálniho vikářa Josef Nuzíka a biskôpskyho kancléřa Antonin Basler. Svěceni od arcibiskôpa Jana Graubnera přêjmó v sobotô 14. řijna od 10 hodin v katedrálê sv. Václava v Olomócô.

Na fotce je jeden z pomocnéch biskôpu Josef Nuzík přê žehnáni praporu v Ochozô ô Konice.

 

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy