placená inzerce
Déte nám vědět...

OLOLOĎ ôž sice brázdi vodê Moravê, ale plavebni sezóna bôde zahájená v sobotô

placená inzerce
Ololoď foto

Květen 25, 2015 11:12 / Furtovnik

Z Olomóca a od nás – Dêž vás v Olomócô negdo pôsti k vodě, tak to dêcky nemosi bêt jenom smôtny. Ô ‚Učka‘ je totiž zaparkované prvni olomócké vyhlidkové parnik, keré bôde v sobotô pokřtěné jako Ololoď.

Vyhlidková Ololoď se po Moravě proháni ôž od sobotê 23. května. To v Olomócô začinala turistická sezóna. Na dalši sobotô, teda na 30. května, je ze fšeckó parádó nachêstany zahájeni sezónê plavebni, přê keré donde aji k oficiálnimô pokřtěni tehoto plavidla. Gdo bê snaď měl obavê z mořské nemocê, tak to bôde muct vêžvéchnót třeba tvarglama nebo spláchnót pivêskem z minipivovarô Chomót, čê Báčkovéma sirupama. Bôde ô teho aji nejaká sranda, protože divadlo Tramtaria tadê bôde hrát Pirátskó pohádkô. Předvede se kózelnik, žongléři a návštěvnici si bôdó muct aji skočêt, protože  tam maji vêhrávat nejaky kapelê. A dêbê se moc rozhicovalê, mužó se všemáchnót v Moravě.

Aji pro rodily Olomóčákê, keři tadê maji fšecko prozpózeny a znaji Olomóc jak svoje škarbalê, muže bêt pohled z lodě uplně jiné, než dofčêlkô znalê. Od U-klubô to poplave ke Klášternimô hradiskô, tam se loď otoči, zajede na drôhó stranô až k Pevnustce a pak pomaže zpátky do doku. Přê tym vede kapitán vyklad o históriji Olomóca, aji o samotné řece Moravě. Tož to bê si žádné patriot neměl nechat ôjit!

Facebook0
  • Ololoď foto
  • Ololoď

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy