placená inzerce
Déte nám vědět...

Okolo Jevička se zas zpivalo. Ôž podeváty!

placená inzerce
DSC_0084

Duben 8, 2019 10:56 / Furtovnik

Z Jevička – Na přehlidkô zborovyho zpěvô Okolo Jevička smê napádilê před nejakym rokem uplně náhodó. Od té dobê smê nevêchalê ani jeden ročnik. Letos smê se tam vêpravilê ôž poštvrty.

V jevičské synagoze se zpivalô v sobotô k večerô. Hostitelské a pořádajici domáci zbor Cantilo si pozval na deváté ročnik své přehlidkê Okolo Jevička tentokrát vyhradně moravsky zborê. Konkrétně dva brněnsky a jeden z Kuřimi. (K-DUR Kuřim, Musica da camera – Brno, žáci 2. ročníku muzikálového herectví JAMU – Brno)

Jednak se dêcky hledi na to, abê na přehlidce bêlo od každyho trochô. To znamená, že pěvecky  zborê maji společnyho akorát to, že só pěvecky zborê. V zaplněné synagóze se prolinalê ruzny žánrê, a takê se trochô v pisničkách vzpominalo na 60 let vznikô divadla Semafór. Podstató přehlidkê ale je, že žádné zbor nesmi vêstôpovat opakovaně. Vyjimkô má pochopitelně akorát domáci Cantilo. Ê gdêž letos to mělo eště jednô vyjimkô, a to žákê mozêkálovyho odděleni JAMU. Jamáci tadê v minôléch letech sice ôž zpivalê, ale vzhledem k temô, že de o školni zbor, jeho složeni bêlo tentokrát uplně jinši.

Letos jevičsky Cantilo slavi 10 let svyho vznikô. Přehlidka Okolo Jevička ale bêla jenom takovó maló pozvánkó na velky oslavê 19. řijna. A tož dófémê, že se tam bôdemê muct takê mrknót.

Kromě žêvéch obrázku pod článkem se mužete TOŤ podivat aji na nejaky fotkê.

Facebook0
  • DSC_0084

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy