placená inzerce
Déte nám vědět...

Odkáď bôde nélepši pozorovat zatměni Slônka? Z ptenské školê!

placená inzerce
dr1

Prosinec 12, 2016 10:04 / Furtovnik

Ze školê ve Pteni – Dêcky dêž k temô má dojit, teda k zatměni Slônka, tož se piše, z keryho mista na zeměkólê bôde nélip vidět a do keryho rokô bêhmê si mosêlê počkat na zatměni nétemňéši. A eště nejaci panikáři k temô navic přêdaji neco o koncô světa…

Dlóhy čekáni aji trmáceni se po celym světě si mužete ôšetřêt, pokaváď vêrazite v utery odpoledňa do ptenské školê. Na chvilkô se totiž proměni v observatóř, gde bôde možny sledovat zatměni Slônka. Ovšem né velkó hvězdářskó róró, ale na fotkách.

Konec koncu, maló pozvánkô s náznakem teho, o co pude, nám napsal pan učitel Bohumil Zemánek. Tož pokaváď máte rádi trochô tajemna tehoto typô, určitě si to nenechte ôjit.

Zatmění Slunce na Základní škole ve Ptení

Ve spolupráci s prostějovskou hvězdárnou nabízíme příležitost shlédnout unikátní výstavu fotografií Prof. RNDr. Miloslava Druckmüllera, CSc, který vyvinul revoluční  metodu zpracování digitálních fotografií, díky které předkládá divákům strhující obrazy sluneční atmosféry pořízené během úplných zatmění Slunce na nejrůznějších místech Země.

Pro veřejnost je výstava přístupná v úterý, 13. prosince 2016 od 12 do 17 hodin.

Bohumil Zemánek

Facebook0
  • dr1
  • dr2
  • dr3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy