placená inzerce
Déte nám vědět...

Od sobotê maji hasiči z Rakové ô Konice požehnané svuj prapor

placená inzerce
DSC_0911

Červenec 26, 2022 7:00 / Furtovnik

Z Rakové ô Konice – Sobotni Anenská slavnosť v Rakové ô Konice se takê stala přiležêtosťó k oficiálnimô předáni a požehnáni praporô mistnim dobrovolném hasičum. Slavilo se s dvóletym zpožděnim.

Raková ô Konice je jednó z dědin, gde je patronkó mistniho kostela, v tymto připadě kaple, svatá Anna. Ani letos nevênechalê Rakovšti přiležêtosť zahájit na tymto mistě svoje hodováni mšó svató. Mimo to to bêla takê sláva pro mistni hasiče.

Po slavnostnim pruvodô přes dědinô na hřiště přê slavnostnim nástupô hasičskéch sboru z Rakové ê okolnich dědin požehnal novymô praporô P. Paweł Zaczyk z Bohuslavic. Starosta Petr Hajkru poznamenal, že hasiči si před dvóma letama přêpomnělê 135. véroči založeni. Mosêlo se to ale kvulêvá opatřenim obejit bez nejakéch oslav. To ale naopak nezbrzdilo pečlêvó připravô novyho hasičskyho praporô, keré néni jenom na nejakó chvilkô, ale měl bê provázet dalši generace hasiču.

Na cely sobotni odpoledne bêl nachêstané program jak kulturni, tak ê s hasičskó tématikó. To smê ale ôž mosêlê oželet. Fotkê, co smê tam ocáď dovezlê, só TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0911

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy