placená inzerce
Déte nám vědět...

Od pátkô si to mužó obecni pracovnici po Bedihošťô frčet v elektromašině

placená inzerce
DSC_0395

Březen 25, 2019 7:00 / Furtovnik

Z Bedihošťa – Elektromobilita rozdělôje né jenom motóristê na dva nesmiřitelny táborê. Jisty ale je, že jeji bum (boom) je fčêl jednoznačné. A svym dilem k němô přêspěla aji fungl nová elektrokára v Bedihošťô.

V pátek se obecni strojni park v Beďákô rozrustl o dalši kósek. Malé náklaďáček, taková elektrická multikára, dorazêla do dvora vedle obecniho óřadô chvilkô po ránô. Starosta Jiři Zipsu bêl z novyho pomocnika pro obecni udržbô nadšené. Jak nám řikal, rozhodně nebôde ô nich zahálet. Možnosti jeho nasazeni só pré praktickê neomezeny. Kromě základni vybavê je schopné s radlêcó aji snih odhrnovat, namontovat na ňé sêpač štěrkô, připadně s klecovó nástavbó muže svážet lésti nebo trávô a nebôde to nigde litat po dědině. A gdêž ja, ômi aji pozamětat…

Poptalê smê se Karla Tlamkovyho z dodavatelské firmê na nejaky tê TéTéDéčka. To hlavně chlapê dêcky zajimá. Ê gdêž to nemosi bêt dêcky podminkó. Elektromobil ALKE je italskyho puvodô. Na jedno nabiti má dojezd 75 kilásku. A jenom tak mimochodem – na to mô přê nabijeni stači šťávê za 35 kaček. Pohon má na starosti osm 10 kW baterek, otoči se málem na pětnikô a dá se na ňé naložêt do 650 kilu. Hydraulická sklopka, posêlovače nebo aji topeni v kabině – to je normálka.

Na Prostijovskô se s takovym mazlem mužete zatim potkat jenom v Bedihošťô, čekaji na něho v Mostkovicách a Ohrozêmi, čê v Morkovicách na kroměřižsko-prostijovskym pomezi. Svó prácô odvádi aji v ZOO Vyškov a na Kopečkô ô Olmika.

A kolêk taková sranda stoji? Rámcově se podle starostê Zipsa dá pořidit do 800 tisicu. Obec Bedihošť na to dostala dotacô ze Státniho fondô žêvotniho prostředi (SFŽP) 600 tisicu. Jak to vêpadá se mužete podivat TOŤ.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy