placená inzerce
Déte nám vědět...

Od červenca bôdó v Olmikô jezdit senioři od 65 let na občankô

placená inzerce
101-tram-trat

Leden 24, 2019 8:15 / Furtovnik

Z Olmika – Od červenca bôde pětašedesátnikum a staršim stačêt k cestováni po Olmikô jenom občanka. Abê to fšecko klaplo, tak to mosi projit potřebnéma procedurama. Ôlomócká radnica to ôž ale oznámila fčêlka.

Cestováni MHD zadarmo mělê zatim sedmdesátnici po zaplaceni dvacetikorônovyho kupónô na celé rok. Senioři od pětašedesáti jezdijó aktuálně za polovic. V tymto směrô se to od 1. červenca 2019 zásadně změni.

Po zapracováni do změnê Tarifô IDSOK právě ke zmiňovanymô datô postači na cestováni tramvajama nebo pouličkama jenom občanka, připadně jinši doklad k prokázáni věkô. Nic dalšiho ôž nebôde potřeba.

„Úpravou tarifní politiky MHD naplňujeme naši vizi dostupné veřejné dopravy ve městě. Bezplatnou MHD pro seniory od 65 let zavádíme jako úplnou novinku. Chceme tím podpořit využívání hromadné dopravy a zároveň finančně vypomoci seniorům ke zlepšení kvality života. Jsem přesvědčen, že se to u bezpečné, komfortní a udržitelné formy veřejné dopravy vyplatí,“ odůvodňuje rozhodnutí primátor Mirek Žbánek. (zdroj www.olomouc.eu)

K ilustracê smê poôžêlê fotkô Jana Andreáša z městskéch stránek www.olomouc.eu.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy