placená inzerce
Déte nám vědět...

O tym, jak Smržêčáci teho hodně pochodilê, až nakonec aji na Kosiř došlê

placená inzerce
IMG_20180101_095638

Leden 2, 2018 9:57 / Furtovnik

Od nás, s reportážó a fotkama Zdenka Balcařikovyho – Jednó se to mosêlo zas obejit bez nás. Pracovni povinnostě na Nové rok nám vêstavilê stopkô k novoročnimô véšlapô na střechô Hané.

Letos to teda nevêšlo, ale zas smê o to uplně přêjit nechtělê. A tož smê se obrátilê na turistickyho guru Zdenka Balcařikovyho ze Smržêc. Dobře smê ôdělalê. Protože obratem nám poskêtl detailni reportáž né jenom z novoročniho vystupô na Kosiř. Ale aji o tym, jak protrajdalê celyho Silvestra a zmáklê aji prostijovské ohňostroj. Pochopitelně po svéch.

Nebôdem to teda dál ôž protahovat a dámê slovo népovolaňéšimô. Poslal nám k temô aji pár fotek, na tê se mužete čihnót TOŤ.

To je teda pech, na Nové rok mosêt jit do práce. To vám nezávidim. Já sem si se ženó a s dalšima asi šedesáti smržêčákama včerá (na Silvestra) obešil dědinô na našem tradičnim Silvestrovskym šlapáčkô, keré obec pořádá ôž spóstô let. Letos smê trochô zmoklê, ale nebêlo to tak zly. Večir smê pak zašlê do Prostějova podivat se na silvestrovské ohňostroj. Samo sebó pěškê, páč teho bêlo od rána vêpityho docela požehnaně. Bóchalo to teda fest, až nás z teho na zpátečni cestě brněla hlava. Nebo možná s té šlihovice, co smê mělê sebó.
Dnes ráno smê vêrazêlê docela brzo, abê smê se vêhlê té každoročni tlačenicê na Koséřô. Navrchô smê bêlê ôž o desiti a aji tak smê dostalê čislo 265 a 266. Na to, že je rozhledna ôž skoro rok zavřená, smê si ôž tak nejak zvêklê. Nadávalê jenom ti, kdo to neznaji a nechalê se zlákat šipkama, ktery dule ešče nikdo nestihl oddělat. Potěšêlo nás ale, že tam bêl staré dobré Koséřan, ze kterym se dalo parádně pokecat tó našó hanáčtěnó. Do kase smê mô vhodilê nejakó tô korônô, ať se to konečně pohne a tô hruzô, co tam postavilê maji za co zbórat :-) Hasiči ze Slatinek tam ale nachêstalê parádni občerstveni, všecka česť. Ešče smê zkontrólovalê vrcholovó knihô KČT Smržêce, keró tam cely leta měnimê a potom ôž rychle pryč, začalo se to tam nebezpečně plnit. Zpátky smê to vzalê dule do Čech a po Hraběnce dom. Před Čelechovicama smê mělê ešče lehči šok z aut, kery obestavělê celó křižovatkô. Mosêla jich bêt vic než stovka. Lêdi dó čim dál zhniléši a za chvilô zapomenó chodit pěškê.

V přiloze posilám pár letošnich prvnich fotek a přejô všecko nélepši do teho novyho rokô Vám, manželce a všeckém čtenářum Furtovnika.
Zdenek Balcařiku

K dispozicê mámê eště aji dalši fotkê z Novyho rokô na hanáckym Mont Blankô od Janê Baronové a Radka Mozêkantovyho, pro změnô Koničáku. Tê só k nahlidnóti TOŤ.

Facebook0
  • IMG_20180101_095638

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy