placená inzerce
Déte nám vědět...

Ô Marciánu je ‚podêňovany’, tož zas za rok!

placená inzerce
dýně neděle

Říjen 8, 2018 6:55 / Furtovnik

Ze Zahradnickyho centra Marciánova v Kostelcô na Hané – Ê gdêž od podzêmka se ôž nedaji čekat nejaky zázrakê, v připadě dêňovyho vikendô ô Marciánu to klaplo. Po pátečnim zahájeni smê tam bêlê aji v nedělô až do fajrontô.

Dêňovy slavnosti só ôž histórijó. Aspoň tê s letopočtem 2018. Nebôdemê tadê nadnášet filozoficky témata, jak fšecko jednó začéná ê konči, ale je to tak. Je paráda, že přêšla hromada lêdi a přê poslednim vêbiráni népovedeňéšich nazdobenéch dêni měla hékalovsko-furtovnická komisa (teda komisa složená z mistniho kosteleckyho hékala a zástupca Furtovnikô) hlavô pořádně zamotanó. Ale nakonec bêlo potřeba se s tym vêrovnat ze cťó a neuplatnym čêstym svědomim :-) .

Aji v nedělô bêlo pochopitelně proč k Marciánum přêjit. Malovalo se na obličej aji na keramikô, svuj kótek tam měl mêslêvec Radomil a ô mikrofónô se střidala moderátorka Rádia Haná Martina ‚Qweetka’Procházkova s našó redaktorkó Helna Havelka Baronovó, kerá cely odpoledne zpivala. A tož gdo přêšil, rozhodně neměl duvod nadávat…

Gdo to nestihl, tož si mosi zas rok počkat. TOŤ nabizimê aspoň nejaky fotkê a pod článkem maly video.

Facebook0
  • dýně neděle

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy