placená inzerce
Déte nám vědět...

Ô Marciánu bêlo v sobotô plno, dêně se dlabalê, jak o žêvot

placená inzerce
DSC_0380

Říjen 1, 2017 9:05 / Furtovnik

Ze Zahradnickyho centra Marciánova v Kostelcô, tym na Hané – Jak smê řeklê, tak smê aji ôdělalê. V sobotô odpoledňa bêl ten pravé čas pro náš vélet na Dêňovkê k Marciánum. A skôtečně tam bêla hlava na hlavě. Jak tê lêdsky, tak aji tê dêňovy…

Co bê se hlavně dělalo na Dêňovkách, než dlabalê, vêkrajovalê a zdobilê dêně. A tož takovéch, keři se chtělê vêcajchnovat svéme tvurčima schopnosťama se tam zešlo skôtečně, jak se řiká na Slovačê, neúrekom. A nemosêlo se dlabat jenom tak pro nic, za nic. Dvakrát během odpoledňa totiž bêlo naplánovany vêhodnocováni nélepšich modélu komisó složenó z mistniho hékala – Pepô Marciánovyho, Martinê Procházkové z Rádia Haná a Furtovnikô.

Nekeři dlabáni dêni spojilê aji s originálni choreografijó, protože k temô věhrávala naša redaktorka Helenka Havelka Baronova s Vaškem Ružêčkovym na střidačkô s Kvitkó (Qweetko) Procházkovó, kerá temô šéfovala aji od moderátorskyho mikrofónô.

A jináč bêlo co pit, jest, koštovat vino, sirupê tam mělê, děcka se muhlê zavabit tvořêvéma dilnečkama. Ale muhlo, a ještě dneska aji muže, se pomáhat. Vytěžek z prodeja okrasnéch dêni podpoři sdruženi Šance  Olomouc o.p.s. kery pomáhá děckám s hematologickym a onkologickym onemocněnim. Tož potom to nekôpte…

Za cely odpoledňa smê tam napráskalê aji hafol fotek, mrknite se TOŤ, třeba se tam nandete. Dêňovkê Ô Marciánu končijó dneska, teda v nedělô. Zahradnicky centrum se otvirá od 10 hodin, odpoledňa tam bôde zase Martina Procházkova z Rádia Haná a kapela Hubertus.

Facebook0
  • DSC_0380

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy