placená inzerce
Déte nám vědět...

Nové majitel hasičské plošênê v dobrym podlehl nabidce, keré nešlo odolat: ŠKODA 706 RT JE LÁSKA NA PRVNI POHLED!

placená inzerce
plošina

Únor 10, 2024 11:55 / Furtovnik

Z Plômlova – Gdêž ôž se bléži ten Valentyn… Láska nemosi bêt jenom povinná zamilovanosť 14. unora. Náš známé Roman Nezhêbu jedné takové lásce propadl. Aniž bê to ovšem mělo vliv na jeho láskô žêvotni… :-)

„Asi sem se zamiloval,“ konstatoval Roman Nezhêbu z Plômlova, gdêž mô přêšla pod rôkê možnosť pořidit si hasičskó plošênô. Sice ôž letama veterána, ale v plné kondicê a dokonale funkčni auto si dovezl z Němčêc nad Hanó A vzhledem k temô, že na podobnéch věcech v dobrym slova smêslô ‚ôjiždi’, moc možnosti inši volbê nebêlo…

Škoda 706RT je z rokô 1972, takže má odslóženy ôž vic, jak pulstoleti. Je přêrozeny, že technika, včetně té hasičské, ôž za tê leta je inde. Ovšem aji tak bê se člověk pletl, gdêž bê si mêslêl, že stroj patři ôž negde do šmelcô. Parádni veterán, keré ale eště zastane hromadô práce, je dokonaly spojeni přijemnyho s ôžêtečnym.

Asi jsem se zamiloval …

Hasičskou plošinu lze využívat na provádění technických zásahů. Velkou výhodou je možnost dvojího pohonu plošinové nástavby. Lze jí tedy alternativně provozovat přes vozidlo, či na vnější zdroj elektrické energie přes zásuvku, umístěnou vedle levých schodů na pochozí plochu nástavby.

Ovládací pult je na otoči a také v pracovním koši. Přístup na podlahu nástavby je zajištěn schůdky i z pravé strany. V zadní části jsou po obou stranách dvě uzavíratelné skříně na příslušenství plošiny. Stabilizační vzpory jsou typu A a nalezneme je za kabinou a v zadní části. Konstrukce plošiny je kloubová, dvouramenná, zakončení je v podobě pracovního koše o rozměrech 1,6×0,9 m.

Označení plošiny, konkrétně číslo 1 jedna značí její provedení. Oproti předchůdkyni má model MP-20–1 jiný mechanismus zvedání dvojice ramen, pro vetší bezpečnost osádky koše jsou zde také dva paralelogramy, vedoucí po stranách ramen. Plošina je opatřena závěsným hákem na transport břemen do hmotnosti 500 kg, který je umístěn na rameni č.2 nedaleko pracovního koše, druhý závěsný hák o nosnosti 1000 kg je na spodním konci ramene č.1.

Podvozek Škoda 706 není třeba sáhodlouze představovat, to samé platí i o plošinové nástavbě. Generální oprava plošiny byla provedena cca 3roky zpět, nové pistnice a kabina je jako by vyjela z fabriky, míst je ale pro 4 lidi …. a je moje

plošinaplošina1
Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy