placená inzerce
Déte nám vědět...

Nočni smršť pochovala kôs konickyho hřbitova

placená inzerce
DSC_0104

Srpen 10, 2017 11:01 / Furtovnik

Od nás a z Konice – Že oheň neshoři a mrtvyho nezabiješ, nemosi bêt tak uplně pravda. Na konickym krchově větřêsko pohřbil hromadô náhrobku, ale to néni zdaleka fšecko, co v Konicê napáchal. 

Po ránô se k nám donesla informaca, že v Konicê je po větrô pěkná Sodoma s Gomoró. Nechalê smê teda jinši práce a valêlê se mrknót, co to tam vlastně je. Od starostô konickéch dobráku a zároveň aji profesionálniho hasiča z konické stanice Vlastika Šmidovyho smê mělê pár tipu, gde bôde zarôčeně co fotit.

Před konickym zámkem větr smetl vojenské stan, keré tam dobrovolni hasiči postavilê pro děcka, na ‚Balkáně’, to só řadovkê nad konickym nádražim, nastala řetězová reakca, dêž zlomené strom povalêl betónové slóp a ten zlikvidoval sôšák na prádlo.

Větr se nevêhl ani fotbalovymô areálô, gde na starym hřišťô sroloval kôs střechê tribunê a památečni lêpa na náměsti bêla opáskovaná se zákazem vstupô, protože se tam polámalê nejaky halôze a bêlo potřeba to dat do rychtykô.

Névěči spóšť smê ale vidělê na krchově. Nejaky pováleny květináče a rozbity vázê bêlê asi tym poslednim zlem, co smršť napáchala. Podstatně horši bêlê povaleny náhrobkê, kery to pod náporem větrô neôstálê. Tak žêvo na hřbitově bêlo možná naposledê o Všech svatéch, protože kromě teho, že se odklózelê následkê a ořezávalê polámany stromê, tož se do dila pôstilê ôž aji kamenici a dalši lêdi přêšlê omrknót, jak to vêpadá ‚ô nich’. TOŤ se mužete podivat na čerstvy záběrê z Konice, ê dêž to určitě néni fšecko, co bóřka, dyšť a vichr tadê nad ránem napáchalê.

Facebook0
  • DSC_0104

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy