placená inzerce
Déte nám vědět...

Než mêslêvci naládovalê flêntê, mosêlê si né jenom déchnót

placená inzerce
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Listopad 18, 2018 10:55 / Furtovnik

Od šômperskéch polêcajtu – Zdokumentovaná zpráva o kontrólê mêslêvcu na honô přêšla z Bludova na Šômperskô. Začala lovecká sezóna a tym pádem je potřeba počitat s polêcejnima vyjezdama gdekoliv.

Pro namátkovó kotrólô si Odbor slôžbê pro zbraně a bezpečnostni materiál vêbral v sobotô 17. listopadô hon v Bludově. To, co mosêlê mêslêvci předložêt, ovšem plati v kerymkoliv jinačim mistě. Předmětem kotrólê je stav zbrani a zkóška na alkohol nebo jiny návêkovy látkê. Každé lovec bê měl mět ô sebe lovecké listek, techničák na flêntô, teda prukaz zbraně a takê takê platné ‚řidičák na flêntô’, teda zbrojni prukaz, zároveň mosi mět sjednany aji pojištěni pro připad zodpovědnosti za zpusobeny škodê. Třeba gdêbê nekemô vêstřelêl okno ve sklenikô a tak.

Přê nesplněni povinnosti ze zákona o střelnéch zbranich a střelivô bê muhl připadně takové nimród dostat až 50 tisicu pokôtê. A pokaváď bê nadéchal nebo si předtym zahulêl neco nedovolenyho, připadně šňôpl, tož kromě pokôtê bê mô hneď na mistě zabavilê aji flêntô. Nô ešlê bê se našil aji takové, ô keryho bê se přestupkê zjistilê opakovaně, muhlo bê ho to stát aji zbrojni prukaz.

Přê sobotni kontrólê v Bludově se sice žádny pochêbeni nenašlo, nebêlo to ale rozhodně naposledê, co se né jenom v Olomóckym krajô polêcajti za mêslêvcama vêdalê.

Fotkê pod článkem mámê přimo od polêcajtu.

Facebook0
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy