placená inzerce
Déte nám vědět...

Nélip se pré podniká v Litovlê. Mê to nevimê, tvrdijó to vyzkumnici…

placená inzerce
Mesto_pro_byznys_Olomouckeho_kraje_Oceneni

Duben 9, 2016 9:40 / Furtovnik

Z Olomóca – V tédňô bêl vêhodnocované vyzkum Město pro byznys 2015. Hodnoceni oproti loňskymô rokô se trochô změnilo, na pomêslné bedně zvostalê ale ti sami. Bohužel stény města se objevôjó aji na samotnym chvostô. 

Abêhmê si ve věcê ôdělalê jasno. Město pro byznys 2015 vêhlašôje Tydenik Ekonom. Do hodnoceni só zahrnôty města s rozšéřenó pusobnosťó a pražsky městsky části, to se ale Olomóckyho kraja netéká. ‚Náš‘ žebřiček má 13 mist a samotné Olmik, jako krajsky hlavni město, si drži zlaté pruměr – loni aji letos je osmé, ê dêž sem tam ho negdo předběhl a jini zas spadlê pod ňé…

A co se hodnoti? Vyzkum má celkem 34 kritérii rozdělenéch napul mezê podnikatelsky prostředi a podil veřejné správê. Nekery mista só v přerozené nevyhodě, keró ale nemužó ovlivnit – je to třeba dostôpnosť dálnice nebo počet ôčňu a středoškolskê odborně vzdělávanéch, nekery hodnoceny oblasti maji pochopitelně aji svojô návaznosť, tagže bez jednyho nemuže bêt drôhy!

Jak to ale letos v našim krajô dopadlo? Tym NEJ je Litovel, kerá na prvni misto poskočêla po loňskym bronzô. A o stôpinek dule tak odsônôla jak loňskyho vitěza Šômperk, tak střibrné Prostijov. Naopak posledni dvě mista si ‚ôdržel‘ Zábřeh a Konica. Ale opravdô je nôtny brat v potaz, že třeba kolem Konice dálnicô šêroko daleko nenandete, ê dêž si tama šetřijó dálnični poplatkê kamiónê v usekô Mohelnica Olomóc a středni škola je tam jediná, a to eště neodborná, protože je to gympl. To se pak těžko závodi s dalšima.

Celkové pořadí

1. Litovel

2. Šumperk

3. Prostějov

4. Mohelnice

5. Jeseník

6. Hranice

7. Lipník nad Bečvou

8. Olomouc

9. Šternberk

10. Přerov

11. Uničov

12. Zábřeh

13. Konice

Facebook0
  • Mesto_pro_byznys_Olomouckeho_kraje_Oceneni

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy