placená inzerce
Déte nám vědět...

Nélepši mlady hasiče maji ve Slôžéně? Plameň neco takovyho naznačêl!

placená inzerce
p_18_2

Květen 15, 2018 10:09 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó a fotkama od Frantê Vêhlidalovyho – Je to dêcky taková generačni záležêtosť. Přênde obdobi, gdê tabôlkám žákovskéch hasičskéch sótěži šéfôjó mladi z jedné dědinê, a ať se dije, co se dije, dêcky je potřeba s něma čitat.

Ale ono to nepřênde samo od sebe. Só to leta staráni se a vêchováváni a hromada strávenyho časô tech, co to vzalê na sebe. A takê naděje, že z teho nakonec fakt neco bôde. Jak nám napsal Franta Vêhlidalu ze Slôžéna, jarni kolo Hrê Plameň ôkázalo, že doba sklêzně fčêlka nastala ve Slôžéně.

Malá dědinka, kerá je mistni čásťó Stařechovic, totiž přêvezla ze sobotniho závoděni v Protivanově hneď dvě zlata v obóch žákovskéch kategorijich (mladši a starši). Spolô s Domamêslêckéma si tym starši žáci ze Slôžéna vêbojovalê aji učasť na krajskym Plameňô drôhé červnové vikend v Lipnikô nad Bečvó a Přestavlkách. A tož jim přêrozeně držimê palce.

A fčêlka teda předkládámê, co nám o tem Franta Vêhlidalu napsal. Fotkê, kery k temô eště aji poslal, só TOŤ.

V sobotu 12. května 2018 v ranních hodinách se celé hasičské mládí prostějovského okresu přesunulo do Protivanova. V místním sportovním areálu byla krátce po osmé hodině slavnostně zahájená hra Plamen v rámci okresního kola. Hra Plamen pro mladé hasiče ve věku od 6 do 15 let a pro kategorii hasičského dorostu mívá svou podzimní a jarní část. V ročníku 2017-2018 proběhla podzimní část v Malém Hradisku, a jarní se posunula o pár kilometrů dál, právě do Protivanova. Slavnostní nástup proběhl za přítomnosti starosty OSH Prostějov Jana Brabce a paní starostky obce Protivanova, Ing. Bronislavy Krénarové a dalších významných představitelů dobrovolných  Velitelem soutěže byl předseda okresní rady mládeže Josef Havelka.

Okresního kola hry Plamen se tentokrát zúčastnilo z okresu Prostějov 13 nejlepších družstev kategorie mladších žáků (6-11 let), 17 družstev v kategorii starších žáků (12-15 let), a více než 20 dorostenců v různých kategoriích. Celkem přijelo do Protivanova bojovat o hasičské trofeje více než 300 mladých hasičů. Všichni museli prokázat, že ovládají desítky různých operací a dovedností při překonávání překážek a ovládání požární techniky. Ti nejmladší převáděli své umění ve štafetě 4 x 60 m s překážkami, štafetě dvojic při použití hydrantu k hašení požáru a konečným cílem byl požární útok s vodním nástřikem na dva cíle. Hasiči starší kategorie (do 15 let) měli navíc za úkol štafetu na 400 metrů s mezinárodními překážkami (CTIF), a požární útok rovněž s překážkami CTIF. Všichni vedoucí mládeže, instruktoři, ale i funkcionáři sborů a okresního výboru, mohli mít radost při pohledu na plochu požárního sportu, kde mladí příslušníci všech sborů dobrovolných hasičů překonávali kladiny, bariéry, tunel, vodní příkop, anebo když plnili odborné úkony při používání ručních stříkaček, přenosu požárního nářadí na určená místa, vázání uzlů, rozvinování a svinování hadic, spojování požárních soustav, až po samotný požární útok s vodou. Byl to celý soubor spousty hasičských dovedností.

Pochvalu a velké uznání si zaslouží všichni, kteří se okresního kola zúčastnili a sestavili své týmy schopné splnit vysoce náročné normy pro požární sport. Přestože stále platí pořekadlo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“, přesto i tentokrát na stupně vítězů vystoupili ti nejlepší. Obě kategorie tentokrát suverénně ovládli mladí hasiči ze Služína.

Nejlepší dvě družstva mladých hasičů ze starší kategorie – SDH Služín a SDH Domamyslice budou náš okres reprezentovat na krajském kole, které se uskuteční 8. a 9. června 2018 v Lipníku nad Bečvou a v Přestavlkách. Dorost bude reprezentovat v neděli 10 .června v Lipníku družstvo dorostenek z Klopotovic. V kategorii jednotlivců chlapců to bude v kategorii – mladší -  Petr Daška z SDH Vrahovic, střední Adam Nor z SDH Vrahovice a starší Tadeáš Vymazal z SDH Víceměřice. V kategorii dorostenek jednotlivkyň do krajského kola postoupily: mladší – Adéla Pospíchalová z SDH Vrahovice, střední – Karolína Kyselá z SDH Hrochov, starší – Tereza Přikrylová z SDH Vrahovice. Pohárem a medailí byla oceněna kronikářka z Bousínova za skvěle vedenou kroniku mládeže.

Na sobotní protivanovské klání budou mít všichni krásné vzpomínky. Zároveň je třeba vyřídit velké poděkování obci Protivanov, Olomouckému kraji, všem pořadatelům z SDH Protivanov, SDH Malé Hradisko, a všem dalším sborům které se na organizaci podíleli. O krásnou atmosféru a spravedlivé zápolení se postarali členové OSH Prostějov na čele s vedoucím OORM Josefem Havelkou a všichni rozhodčí, kteří poctivě a svědomitě hodnotili výkony závodníků po dobu téměř 12 hodin nepřetržitě. Hra Plamen 2018 měla vysokou odbornou, sportovní i organizační úroveň. Všichni hasiči se již těší na příští ročník 2018 – 2019.

 

VÝSLEDKY HRY PLAMEN 2017 – 2018.

 

Kategorie 6-11 let:

1.       místo: SDH Služín (Václav Holubek, Zuzana Brančíková, Apolena Šťastná, Aneta Šilhánková, Matyáš Šťastný, Václav Vaněk, Eva Urbanová)
2.      místo: SDH Vrahovice
3.      místo: SDH Brodek u Konice

 

Kategorie 12-15 let:

1.       místo: SDH Služín (Jakub Holubek, Karel Vaněk, Jan Orálek, Martina Dvořáková, Veronika Tylová, Adéla Chromcová, Vendula Chromcová, Aneta Veselá, Nikola Bendová)
2.      místo: SDH Domamyslice
3.      místo: SDH Lešany

Facebook0
  • p_18_2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy