placená inzerce
Déte nám vědět...

Nélepši guláš bêl z draka. ZLATÉ ŠÔFAN ZVOSTÁVÁ V KONICÊ!

placená inzerce
DSC_1076

Březen 19, 2023 13:32 / Furtovnik

Z Konice – V Pyšné princezně se rozdávalê řádê Zlaté vařečkê, v Konicê to povéšêlê na Zlaté šôfan. Od vařékê je to přece jen o kôs věči kalibr. Na hřišťô ô sokolovnê o trofej bojovalo pět mančaftu mladéch hasiču.

O Zlaté šôfan se v Konicê nebojovalo poprvni. Jak nám ale starosta konickéch dobráku Vlastik Šmidu řekl, letos to eště povéšêlê o samostatné branné závod dvóčlennéch družstev. Je to přêrozeny, jak ôž je materiál v kotlô, na micháni vařékó a překládáni ôž stači omezená obslôha. A tož abê ostatni jenom tak nelekovalê a nesméšlelê blbosti :-) , muhlê se prostřidat a v mezêčase si protahnót kostrô pod Březskym vrchem.

Do Konice se k sokolovni se sjelê štêrê reprezentace hasičskyho potěrô, z čehož Mostkovičti roztopilê pod dvóma gulášovéma kotlama. Hodnotici komis to neměla uplně jednodôchy, protože co guláš, to originál. Mělê smê možnosť sami mimo oficiálni hodnoceni okoštovat a s konečnym verdiktem komise mosimê jednoznačně sóhlasêt.

A tož abêhmê nechodilê kolem horkyho guláša, ten nélepši se menoval Drači a ôvařêlê ho mladi hasiči z Konice, tym pádem Zlaté šôfan zvostal doma. Svoje konečny vysledkê měl ê branné závod, v kerym mezê mladšima žákama kralovalê Mostkovice 1, mezê staršima Konica. Krom zmiňovanéch se do kláni o Zlaté šôfan zapojilê eště teamê z Mostkovic a Laškova.

Konicky ‚guláše‘ bêlê předzvěsťó tradični Zlaté vařečkê v Drahanech, kerá je naplánovaná na polovinô dôbna. Fotkê z Konice só TOŤ.

Facebook0
  • DSC_1076

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy