placená inzerce
Déte nám vědět...

Neco z Pohádkovyho lesa, teho jaroměřêckyho

placená inzerce
CQ4A4014

Červen 29, 2016 7:15 / Furtovnik

Z Jaroměřêc od knihovnice Helenê Vêkêdalové – Pohádkové les v Jarkách to má ‚za sebó’. Knihovnica Helena Vêkêdalova, kerá nám posilal aji pozvánkô, si na Furtovnik vzpomněla aji fčêl a poslala nám neco o tem, jaky to minôló sobotô v jaroměřêckym pohádkáčô bêlo.

Pohádkové les mělê okolo Jarek otevřené v sobotô 18. června. A protože smê tam nemuhlê, takê smê lêdi a nemužem bêt fšôdê, požádalê smê obecni knihovnicô Helenô Vêkêdalovô, ešlê bê nám neposlala nejaké report o tem, co a jak bêlo. A tož fčêl na to došlo.

Tagže zprostředkovaně aji mê, a fčêl ôž aji vê, vimê, co se v Jaroměřêcách dilo. Navic nám přêšlo aji pár fotek, na tê se mužete podivat TOŤ.

Procházka mezi pohádkami -

dal by se jinak nazvat zažitý název 9. Pohádkového lesa v Jaroměřicích- velmi vydařeného setkání dětí i dospělých s pohádkovými postavami v jedinečné scenérii jaroměřické přírody. Motivem celého sobotního odpoledne 18. června 2016 bylo pro děti opakované hledání neposlušné princezny Jarmilky, která utekla z Pohádkového království králi Jaromírovi, královně a chůvě. Neviděly ji ani hospodyňky ani šašci. Království tedy vyzvalo děti, aby pomohly hledat. Po řádné registraci se vydaly na dlouhou cestu s mnoha překážkami. Prošly vesnicí, celou Kalvárií, a označená trasa je zavedla na hřiště na Čtvrtničky. Až tam děti zhlédly krásnou princeznu v zajetí Pána lesa. Jarmilka musela počkat na celý královský průvod, který princeznu osvobodil…
Tolik scénář. A letošní úspěšná statistika?!
Do Centra života a podnikání se zaregistrovalo 358 dětí se svými rodiči a blízkými – 86 domácích, 70 z Jevíčka, 44 z Vel. Opatovic, z blízkého okolí 55 a vzdálených bylo 103, zastavily se na 24 zastaveních, na nichž se hledačům princezny věnovalo 45 dospělých a 27 dětí – celkem 72 pohádkových postav.
Celé akci předcházelo v obci mnoho příprav. Pohádkové postavy si připravovaly kostýmy, jejichž velkou pomocnicí je vždy paní Eva Stejskalová, byly osloveny firmy i jednotlivci, aby zpříjemnili program na hřišti. Pracovníci obce a žáci ZŠ připravili trasu, učitelé proměnili školní post za pohádkové postavy spolu s dětmi a ochotnými občany Jaroměřic a Biskupic, členové a přátelé SRPŠS se postarali o občerstvení.
O zábavu na hřišti se postarali místní hasiči, skupina airsoft, jízdy na koni, RE/MAX- skákací boty, trampolína, skákací hrad, výtvarné dílny, malování na obličej Obětavost všech dobrovolníků je nenahraditelná a odměnou je jim velké nadšení dětí. Všichni jsme si toho vědomi. Vždyť rok od roku se navyšuje počet registrovaných minimálně o padesátku.
Hlavním sponzorem akce pro celé rodiny byla pojišťovna GENERALI, díky jí a dalším drobným sponzorům byl průběh Pohádkového lesa opět pohádkový. Letos díky vstřícnému počasí ještě pohádkovější.
Obecní knihovna a SRPŠS Jaroměřice
Facebook0
  • CQ4A4014

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy