placená inzerce
Déte nám vědět...

‚Nechoď dceruško k vodě ven…‘ Ona sténak šla a tak to dopadlo!

placená inzerce
tonoucí

Říjen 31, 2017 8:21 / Furtovnik

Od olomóckéch polêcajtu – Néni dobry brat na lehkó váhô slova klasiku. Ôž Karel Jaromir Erbenu varoval v Kêticê před pohêbem v okoli vodê. Ale že bê si dotyčná pani z teho vzala ponaôčeni, to ani náhodó.

Ovšem vzhledem k okolnostim se dá odhadovat, že dvaatřêcetiletá pani z Litovelska na povinnó školni četbô v ten moment vubec nepomêslêla. V sobotô po ránô, bêlo tak po sedmé hodině, totiž jeden polêcejni slôžebnik z okna polêcajtárně v Litovlê zaregistroval, jak se kolem Moravê promenádôje nejaká ženská. Ale nejak gór temô nevěnoval pozornosť.

Netrvalo ale dlóho a bêlo slêšet šplóchnóti. A zkôšeny ôcho, kery pozná, že to asi negdo jenom neházi žabičkê po vodě, vêhodnotilo závažnosť situace. Dêž polêcajt vêběhl ven, tož skôtečně viděl, jak se asi metr od břehô po pás ve vodě placati ta pani a snaži se dostat ven. Chmatl jô teda za rôkô a snažêl se jô vêtahnót. Ale neminila spolôpracovat. Zavolal si teda na pomoc kolegáčka a společnéma sêlama se to ôž povedlo.

Vêlovenó pak odvedlê na slôžebnô. Tam jednak zjistilê jeji totožnosť, jednak ji ale dalê aji déchnót, a to padla kosa na kameň. Přistrojek totiž ôkázal 2,75 promila. Vzhledem k temô, že nebêlo zjištěny žádny protiprávni jednáni, kery vedlo k jejimô topeni, tož jako népravděpodobňéši se zdá, že do vodê spadla pro to, že bêla nalitá , jak carské dustojnik. Připad ôzavřené!

Fotka je jenom ilustračni, tak velké záchranné akce zas potřeba nebêlo.

 

Facebook0
  • tonoucí

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy