placená inzerce
Déte nám vědět...

Nebêlo jisty, ešlê v nedělô z konické póti co bôde, tož smê póťovalê pro jistotô ôž v sobotô

placená inzerce
pouť

Červen 16, 2019 10:35 / Furtovnik

Z Konice – Hlásalê vystrahê na sêlny bóřkê, přivalovy dyště a vichrê v nárazô až 90 kilásku v hodině. A to konkrétně aji na Konicô. Psalê to rovnó z Prahê. A tož gdêž eště do sobotniho večera žádná hruza nepřêšla, vêpravilê smê se na konickó póť preventivně předem.

S konickó póťó je to dêcky potiž. Slavnosť Nésvěťéši Trojice totiž nemá v kalêndářô svoje pevny datum, ale počitá se od Velêkonoc, respektive slavnosti Letnic, kery se v cirkevnim kalêndářô slavijó 50 po Velêkonocách. ‚Trojca‘ je pak počitaná prvni nedělô po Letnicách. To bêhmê teda mělê.

Podle zmiňované kalêndářové poslópnosti je teda jasny, že konická póť muže bêt praktickê aji v rozmezi měsica. Zatimco letos je to jeden z poslednich možnéch terminu, v rokô 2008 to bêlo hneď 18. května. Zároveň ôž fčêlka si mužete do kalêndářa ôdělat puntik na přišti rok. To bôde konická póť 7. června.

Na konickym náměsti bêlo v sobotô večir ô kolotoču fajně, ledi, jak na konické póti ( :-) ). Na nekery atrakce se stačêlo jenom divat ze spodô, abê vám bêlo blbě, a tož bêlo lepši se zastavit ve stánkô třeba na litovelskym Gustavovi. To je pak uplně jinši póťováni. Akorát smê nestihlê zajit na zámek na tradični véstavô bonsaji. Bêlo tym časem ôž zavřeny, ale pokaváď se do Konice rychtôjete dneska (v nědělô) tož bê to éště šlo.

Tož to bê bêlo z našeho véletô na konickó póť fšecko. Pokaváď se chcete mrknót na nejaky obrázkê, stači kliknót TOŤ.

Facebook0
  • pouť

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy