placená inzerce
Déte nám vědět...

Na tvaružkovym fesťákô propadlo 5 tun tvarglu hrdlem. Bêlê smê se mrknót!

placená inzerce
20230416_145928

Duben 16, 2023 19:57 / Furtovnik

Z Olmika – Je asi jenom málo přiznačňéšich věci pro našô Hanó, než só tvargle. Sice se zovó ‚olomóckéma’, ale každé našênec vi, že svuj puvod maji v bratrô 30 kilásku dalekéch Lošťêcách!

Bêlo bê to asi na dlóhy vêkládáni, proč só lošťêcky tvargle olomócky. Jednodôcho proto, že gdêsê se sice v Lošťêcách dělalê, ale tvaružkáři je vozêlê na trh do Olmika, gde je svět objevil. Na Olomóckym tvaružkovym festivalô ôž nebêlo co objevovat. Lêdi, co se sem přes vikend zastavilê, šlê najisto. Jak řikala naša kamoška Martina ‚Kvitko‘ Procházkova z Rádia Haná, pré se za vikend na Hornim a Dolnim náměsti v Olmikô zpohřebovalo 5(!) tun tvarglu. Ale sami smê to nevážêlê…

Mê smê se tam chométlê v nedělô odpoledňa. Sice po obědě, ale na to fšecko, co de z tvarglu vêkózlêt, se jenom sbihalê slênê. Ê gdêž se to muhlo proložêt ê nečim echt netvaružkovym, třeba dobrym pivêskem :-) . Mimochodem třeba aji Velkorakovskyho pivovarô skoro z vedléši dědinê od nás nebo z Tvargô, čê Jadroša.

A takê nejakó dobró mozêkó. Nám tam hrál parádni Šuba Duba Band z Frydkô-Mistkô a pak, legenda malinko odrustléšich, Mňága a Žďorp. A krom teho nejaké ten kôchařské rychlokurz s Romanem Paulusovym a v dalšim ‚mastrklasô‘ s klôkama z olomóckyho Long Story, co bêlê s Pohlereichem v Sóbojô restauraci.

Bêla to zas jednó po čase parádni nedělni odpoledne. Co vám mámê vêkládat. Šak se na fotkê mrknite TOŤ.

Facebook0
  • 20230416_145928

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy