placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Štědré deň zdobilê otôžêlci pod přehradó aji vánočni stromek

placená inzerce
20171224_121452

Prosinec 27, 2017 7:30 / Furtovnik

Od nás, s reportážó Michala ‚Môšáka‘ Môchovyho a fotkama Marka Černyho – Přece jenom se na Štědré deň ráchat na otevřené vodě, teda né doma ve vaně nebo v krêtym vêhřivanym bazénô, to chce pořádnó porcô kôráže. Ale znovô se takovi našlê.

Oddil Dálkovyho a zêmniho plaváni Haná Prostijov nachêstal pod vypusťó Plômlovské přehradê na Štědré deň kópačkô. Ôž to tak dělaji pomalô štvrť stoleti, tož rozhodně vijó, jak se na lopatě sedá. Ale letos přece jenom přêdalê neco novyho. Ale nebôdem předbihat, nechámê na Michalô ‚Môšákovi‘ Môchovym, abê vám sdělêl, co se tam v nedělô v pravy poledne dilo. A že se kromě odvážnéch plavcu dostavila aji hromada škodolêbéch čômilu, o tym snaď ani néni potřeba mlovit.

Fotkê nám Môšák zprostředkoval od oddilovyho fotografa Marka Černyho. Mrknót se mužete TOŤ.

Vánoční koupel dostala novou tradici

Již tradičně se zimní plavci a otužilci scházejí 24. prosince v pravé poledne u výpustě Plumlovské přehrady, aby se ponořili do ledové vody. Nejinak tomu bylo i letos, a to již po třicáté čtvrté. Letos sice rekord, co do počtu lidí, nepadl, ale i tak 82 otužilců je velmi krásné číslo. Nejstaršímu účastníkovi koupele bylo 78 let, a jak sám řekl: „Ledová voda mi nedělá problém, protože se pravidelně saunuji“.

Akci již tradičně pořádal Oddíl dálkového a zimního plavání Haná Prostějov, z.s. Letošní meteorologické podmínky byly pro plavce velmi příjemné. Voda měla 1,8°C, vzduch téměř 9°C. „Trochu s nadsázkou se dá říci, že tato teplota by se dala přirovnat k letnímu koupání, kde má voda třeba 21°C a venku je 30°C“, poznamenala jedna z účastnic vánoční koupele, která se pod výpustí ponořila do vody podruhé.

Hanáci si opět připravili pro diváky spoustu krásných kostýmů. Nechyběl krotitel se svoji divokou kočkou, mniška, různé čarodějnice nebo třeba tučňák, pod jehož maskou se skrývala předsedkyně oddílu, mistryně světa v zimním plavání z roku 2016, přemožitelka kanálu La-Manche a novopečená přemožitelka Ledové míle v jedné osobě, Dana Zbořilová. „Myslím si, že se akce opět vydařila. Počasí nám vyšlo, přišlo se podívat opět hodně lidí a snad se chytne i naše nová tradice zdobení vánočního stromečku ve výpusti,“ poznamenala šéfka prostějovských zimních plavců.

Akci tradičně moderoval Michal Mucha, všemi nazývaný ‚Mušák‘. I on si pochvaloval luxusní počasí a skvělou náladu a atmosféru mezi lidmi. Je potřeba poděkovat též partnerům akce, a to obci Mostkovice a jejich SDH, kteří rovněž nechyběli pro případ, že by selhalo ozvučení.

Sledujte nové webové stránky zimních plavců , kde se dozvíte o této a dalších akcích více.

Michal Mucha

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy