placená inzerce
Déte nám vědět...

Na sobotnim Plameňô čekal fšeckê dlóhé deň, bêlê smê se na Malym Hradiskô mrknót

placená inzerce
P1650026

Říjen 9, 2017 8:30 / Furtovnik

Z Malyho Hradiska – Sice na posledni chvilô, ale pátečni pozváni od Okresniho sdruženi hasiču Čech, Moravê a Slezska (OS HČMS) na podzêmni kolo závodu mladéch hasiču Plamen smê muhlê přêjmót a v sobotô po ránô do vêššich nadmořskéch véšek vêrazêt.

Na podzêmnim Plameňô smê bêlê na Malym Hradiskô před pěti letama, a tož ôž smê nejelê k cêzim. Ve sportovnim areálô vêstřidalê fotbalistê mali hasiči s dospělym doprovodem. Otevřel se tak letošni ročnik hrê Plameň.

Jenom pro pořádek, Plameň má dvě části, kery kopirôjó školni rok. Podzêmni branná hra bévá na začátkô řijna, ‚zkóškê z hasičênê‘ só pak zas předzvěsťó konca školniho rokô. Fšecko se ale sčitá dokôkôpê, tagže vitězem je ten mančaft, keré zdárně pronde podzêmkem aji jarem…

Sice v rádijô hlásêlê, teda eště dêž smê frčelê k Hradiskô, že počasi bôde jakž takž, dyšť jenom vyjimečně, ale asi smê bêlê v tech vyjimečnéch zónách. To se stává! Trať závodô šla částečně lesem, tam se plantalê hóbaři, částečně lôkama, tam bêla zas mokrá tráva. Ale ani hasiči přê zásahô nemaji nigdá optimálni podminkê, tož se to mosi tak brat.

Zastavilê smê se ve vypočetnim střediskô závodô, gde smê se dozvědělê, že v kategórijách od mladšich žáku až po dorostence bêlo registrovanéch 59 pětičlennéch hlidek. Pro srovnáni to bêlo vic, než loni a v danéch podminkách to bêlo pré tak až do pozdniho odpoledňa.

Zastavilê smê se na nekolêka stanovišťách na trati, aji v centrô sobotniho závodô. Na malé fotopruřez se mužete podivat TOŤ. Ať aspoň máte obrázek, co tam tê vaše děcka dělalê!

Facebook0
  • P1650026

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy