placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Oktoberfest nebêlo potřeba se štrachat až do Bavor. Stačêlo se v sobotô odoledne stavit v Labôticách!

placená inzerce
oktober

Září 17, 2023 10:07 / Furtovnik

Z Labôtic – Prsaty kelnerkê v bavorskéch krojich, s věncama napěněnéch tôpláku v rôkách. To só obrázkê tradičniho Oktoberfestô, keré začal v sobotô v Mnichově. A přê tem stačêlo na dobry pivêsko zajet do Labôtic!

Sice po třéleté odmlce, ale ôž popáty. Jak řikal Franta Fiedleru od labôtickéch hasiču, keři pivobrani pořádalê, nédřiv jim do teho vlezl koronáč, pak zas na place pod hasičárnó bêl složené stavebni matroš na kanalizacô. A tož fčêlka to konečně klaplo.

Na čepô Labôtickyho Oktoberfestô bêlo pivo ze sedmi pivovaru a pruběžně se naráželo 13 drôhu. Ešlê negdo zmákl koštnót fšeckê nevimê, ale sami smê si dalê Višňáka od Jadrničku a tmavó Kateřênô z pivovarô Albrecht. Točêla se eště Litovel, Holba, Kojetin, Dobruška a Chomót. Dobrymô pivêskô dala grádê takê ukázka vojenskyho zásahô, keré předvedlê ostři klôci z klubô Association Military Fan (A.M.F.) z Konice.

A tož na Labôticách teklo pivo potokem, nigde nigdo nekvaltoval. Teho si ve všedni deň každé ôžêje dosť. Jaky to tam bêlo se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • oktober

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy