placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Nové rok nad ránem se v krajô během dvóch hodin narodilê štêrê mimina. Zdravi a štěsti přijem ale ê fšeckém ostatnim, kery přêndó na svět ê inši dně v rokô!

placená inzerce
img-2874

Leden 4, 2022 11:41 / Furtovnik

Od nás – Prvni minôtê a hodinê Novyho (ê novyho) rokô só takê tak trochô závodem, gde se narodil uplně prvni mimino. Je to tak ê v Olomóckym krajô. Za nás smê ale rádi za každy ditě, kery přênde na svět, bez ohledô na datum.

Agenturê hlásijó: V republice minôtô po pulnocê přêšlo na svět hneď štêrê minina. O tym, kery bôde fakt prvni, pré rozhodnó vteřênê. Je to skôtečně tak duležêty? A dá se fakt tak na vteřênô ôrčêt? Nô nic…

Ê v Olomóckym krajô se upěnlivě čekalo na prvni miminči křêk. Podlevá informaci z krajskyho óřadô se prvni krajsky mimino sice narodilo v olomócké fakultce, ale domovskym právem je z Radslavic na Přerovskô. Děvčátko s krásnym minem  Eliška a narodilo se ve 4,37. Jenom o minôtô pozďéš ve sténakym špitále přêšil na svět klóček Vincenc, ten má ‚doma‘ v Náměšťô na Hané. O chvilkô pozďéš, v 5,15, se v Prostijově narodil Mikôláš a v 6,27 v Šômperkô malinkaté Jan.

Hlavně zdravi a štěsti, rodičum pak takê pevny nervê ve vychově, přijem né jenom prvně narozeném miminum, ale ê fšeckém, kery přêndó na svět během celyho rokô, třeba ê na Silvestra. Mlovit jenom o tech prvnich néni vubec spravedlêvi!

Na fotce je jeden z daru od Olomóckyho kraja. Ten je ale spiš, pravda, pro rodiče.

Facebook0
  • img-2874

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy