placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Lhotě slavilê pivovarsky trojkê. Co se povedlo a co bê se povist muhlo?

placená inzerce
DSC_0605

Říjen 8, 2017 10:58 / Furtovnik

Ze Lhotê, té pod Kosiřem, z minipivovarô Kosiř – Ve třech letech, to ôž to mosi jit bez plinek a dudlika. Teda aspoň co se lêdskyho pokoleni téká. Ale jak je to v tym věkô s pivovarem?

Néni to tak, že minipivovar, dêž mô přêbôdó leta, tak z něho vêruste pivovar. Aspoň sládek minipivovarô Kosiř David Kapsiu to tak neplánôje. V sobotô se v pivovarské hospudce tak trochô slavilo, ê dêž puvodně plánê bêlê takovy nejisty. Napřeď to pré vêpadalo, že se trochô slavit bôde, pak zas né, potom zas počasi vêpadalo nejaky liknavy, pak teda že ani náhodó, až na posledni chvilkô padlo rozhodnôti to prubnót. A že aji tak lêdi přêšlê, považôje pré David za jednoznačné uspěch minipivovarô.

Přê takovéch přiležêtosťách bévá řeč o dalšich plánech, mê smê se ale nédřiv spiš zeptalê, co se povedlo, čê nepovedlo, z plánu loňskéch. Nekonalo se ôvažovany zvêšováni vyrobnich kapacit. Spiš se pré podařêlo zefektivnit vařeni piva, abê se co nélip vêôžêlo teho, co je.  A jak eště sládek poznamenává, technologickê só fčêl na limitech, tož mosijó spiš hledat cestê, abê to co nélip fungovalo.

Ale nende jenom o vařeni pivêska. Klaplê červencovy Pivovarsky slavnostě a povedlo se neco, co puvodně ani plánovany nebêlo, ale šêklo se to. A to je propojeni s lošťêckó Tvaružkovó côkrárňó. V podstatě z logikê věcê – k dobrymô pivêskô dobry zubáni, v připadě Tvaružkové côkrárnê k dobrymô zubáni neco na spláchnóti.

Že bê to muhlo fungovat potvrdila aji Blanka Poštulkova z Tvaružkové côkrárnê. Z Loštêc na Lhotô to pré néni zas daleko a néni to tak, že bê každymô hostovi mosêlê ôtěkat pro pivo na Lhotô, čê ze Lhotê valêt pokaždy do Loštêc pro nejaky křópáni.

Čeho bê pré chtělê společnéma sêlama dosáhnót, to je rozvoj gastroturistikê, ômožnit lêďum cestováni za dobrotama aji za poznánim. Jak Blanka poznamenává – naôčêlê je chodit na dobry pivo v srdcô Hané. A mê dodávámê – co muže bêt k dobrymô pivô v srdcô Hané lepšiho, než neco echt hanáckyho na zôb. Co bê muhlo bêt v tymto směrô vic hanáckyho, než neco tvaružkovyho?

Na Lhotô smê zajelê takê pogratulovat, přêpijelo se dêňovó dvanástkó a gdo chtěl, muhl se přêpojit k prohlidce minipivovarô. Pár foteček mámê TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0605

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy