placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Lhotě se narážela rok stará černá štrnástka. Pivovarsky slavnosti bêlê ôž popáty!

placená inzerce
kosířfest

Červenec 15, 2019 7:31 / Furtovnik

Ze Lhotê, té pod Kosiřem, z minipivovarô Kosiř – Štêrêkrát to bêlê Pivovarsky slavnosti, letos poprvni Kosiř Fest. Ale to nic nebráni temô, abê se muhlo řict, že minipivovar Kosiř si ôdělal svoje letni mejdlo ôž popáty!

Ešlê negdo pomistně neznalé tápe, čém je známá Lhota pod Kosiřem, pak mô možná pomuže zminka o minipivovarô Kosiř. Ten letos ôž bôde slavit pulkôlatinê své existence. Ôž v prvnim rokô, co se toť začlo vařêt skvěly pivêsko, poprvni slavnostně narážel sládek David Kapsiu svoje pivo. Od té dobê je hromada věci né ani jináč, ale o kôs dál.  A to, že se puvodni Pivovrasky slavnosti přemenovalê na Kosiř Fest, nemosi bêt uplně to néduležêťéši.

Začinat neco uplně od nulê je těžká věc. A né jenom to ôdržet, ale pořáď to hrnót dál a lip, to ôž je fakt kômšt. Davidovi se to evidentně daři, což mô mužem jenom přit, a takê mět radosť z teho, že v našech končênách je neco echt. To se potvrdilo aji přê letošnim slavnostnim naráženi. Né jenom pozvani hosti, ale aji fajnšmekři pod pódiem muhlê okoštovat skôtečné ležák. Štrnástka Černé kosák totiž zrála celé rok v agátové bečce pro tôto přiležêtosť. Takovó vám rozhodně jinde nenatočijó.

David Kapsiu nám ôž dřiv řikal, že bê lhotecky Pivovarsky slavnosti, dneska Kosiř Fest, chtěl nasměrovat k takovymô minifesťákô s revivalovéma kapelama. A tak si to aji razi. Na nápojovym listkô se tentokrát kromě dobryho pivêska znovô objevilê kapelê, kery bê se ve svym originále na jednym pódijô asi nigdá nezešlê. Ale gdêž se vám zdá neco nemožny, zajeďte na Lhotô, tam se dijó aji zázrakê.

Moc smê se tam nezdržêlê, mělê smê spóstô povinnosti aji jinde, ale na fotkách ze Lhotê mámê neco málo TOŤ.

Facebook0
  • kosířfest

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy