placená inzerce
Déte nám vědět...

Na konickym náměsti stoji Matěj. Dorazêl z Novkê!

placená inzerce
Matěj

Listopad 27, 2023 12:31 / Furtovnik

Z Konice a z Nové Dědinê – Že na konickym náměsti stoji nejaké Matěj, to se klidně muže stat. Ale v tymto přiadě nende o jistyho typka, ale o vánočni stromek, keré to měl tentokrát do Konice kósek cestê!

Řeknimê si to rovnó – Matěj je vánočni strom, keré letos bôde přêpominat Vánoce na konickym náměsti. A jak ôž bêlo zminěny, cestoval do Konice z Novkê, teda z Nové Dědinê. To ale néni nic proti ničemô, protože Nová Dědině je mistni čásťó Konice.

Stromek věnovala rodina Matějovicova z Novkê, kerá k Matějovi přêpsala aji malé medailónek s přiběhem. Ten si mužete přečist niž. Brnklê smê ale ředitelovi Technickéch slôžeb Konice Pavlovi Veselymô, keré kolem teho běhá a mámê od něho takê fotkô. Poptalê smê se, ešlê je problém vánočni strom shánět. Řikal, že to až ta žádná sranda néni a navic tech vhodnéch ôbévá. V tymto připadě ale šlê na jistotô. Mělê ho domlovené ôž od loňska, takže letos se ani nejaká poptávka neřešêla. Přišti rok se teprová ôvidi, co se šêkne.

Vánoční stromeček „Matěj“

Naše celá rodina miluje les a jehličnany. Z tohoto důvodu jsme blízko u domu, když se narodil syn, zasadili stříbrný smrček a aby mu nebylo smutno, tak o několik let později jsme vedle něj zasadili i jedličku a později ještě jedli korejskou. Léta ale běžela a stromky rostly a byly součástí našeho života. Došlo ale k tomu, že jedlička, která byla k domu nejblíže, mohla ohrožovat střechu a její kořeny začaly zvedat základy. Proto jsme se rozhodli, že ji nabídneme městu Konice jako vánoční stromeček. Byli jsme potěšení, že se stromeček líbil a město Konice souhlasilo, a tak dne 24. 11. 2023 nastal den, kdy nás naše 23 letá jedlička opustila, aby mohla dělat radost mnoha lidem v předvánočním a vánočním čase a ozdobila konické náměstí. Kácení stromku nebylo jednoduché, protože stromek se musel nadzvednout jeřábem nad elektrické vedení a zrovna ten den byl velmi silný vítr, ale 5 správných chlapů a odborníků stromeček bezpečně skácelo a umístilo na konické náměstí, kde ho jezdíme o těchto vánocích obdivovat.

Matějovicovi z Nové Dědiny

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy