placená inzerce
Déte nám vědět...

Na konické fáře se štrykovalo, ale nebêlê to fusekle ani šálkê…

placená inzerce
DSC_0265

Duben 22, 2019 6:30 / Furtovnik

Z Konice – Ať ôž temô každé řiká, jak chce – mrskáč, kocar, žêla, čê třeba ‚po panskô‘ pomlázka. V jednym obchodě prodávalê dokonca aji ‚vaječnik’, ale od teho bêhmê se tak nejak s dovolenim dyštancovalê. Nejaké ten prótek se na velkonočni ponděli dêcky hodi. Ale vite, jak na to?

Velkonoce bê nemělê bêť rozhodně od teho zeřezat děvčêce, jak žêto, abê si potom eště tédeň nemuhlê sednót. To zase PRRR! Jak ôž naznačôje zmiňovaná ‚pomlázka’, má jit o ‚pomlazeni’, abê děvčatum a panim zdravičko slóžêlo a mê chlapi abêhmê na tym mělê takê nejakó záslôhô, a tym pádem aji naprosto zištné nárok na honorář… To si pochopitelně dělámê srandô, ale tak nejak to chodi.

Ale abêhmê se vrátilê k jádrô věcê, teda k tem mrskáčum a kocarum. Ê gdêž to přênde v sóvislosti s Velkonocama uplně samozřejmy, kolêk z vás ômi ômotat neco pořádnyho do rôkê? Taková věc je potřeba vzit z grôntô. A postavil se k temô tak aji konické mistostarosta Jaroslav Procházku. Pleteni mrskáču se nédřiv ‚vêôčovalo‘ ve štvrtek přê akcê pořádané mateřskym centrem Srdičko,. Jak se to dělá, se muhl každé přêôčêt aji v sobotô odpoledňa na dvoře konické fárê. A mosimê aji rovnó přêznat, že ačkoliv smê se o nic nezaslóžêlê, vlastnorôčně pletené mistostarostenské kocar smê si dom takê odneslê.

Řikal nám Jarda Procházku, že neco takovyho dělaji prvni rok, a tož je jasny, že se o tem mezê lêďama moc nevi. Ale věři, že rok od rokô to bôde lepši. A třeba časem nepostači ani plná bečka vrbovéch prótku, kery bêlê ve vodě nachêstany k poôžêti. Tê pré sponzorskê poskêtla pani Jarmila Podhorná z Brodkô ô Konice, pochopitelně zakladatelka a šéfka Naděje, co se v ni dělaji gdovijaky mazáni, tinkturê a vubec samê zdravy věcê.

Ešlê ste to letos nestihlê, je ôž sténak pozdě, tož si narychlo třeba neco sami ômotéte nebo aspoń halózkô s léstečkem negde odlomte. Ale mê mosimê řict, že to pletačum na konické fáře rozhodně šlo a gdêbê bêlo teho časô, sami se rádi nečemô přêôčimê.

Na nejaky instruktážni foto se mužete podivat TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0265

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy