placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Josefkolô si to ômijó zařidit. Uderem jedné hodinê přestalo pršet a na scénô vêjelê kočárê!

placená inzerce
josefkol

Červenec 22, 2019 7:17 / Furtovnik

Z Čech, tech pod Kosiřem – Jaképak bê to bêl Josefkol, abê ani nekáplo. Takovéch let z prozatimnich dvanásti ročniku asi bêlo poskrovnô. A nevêhnôlo se to ani temô letošnimô. Jenomže ôž si to tadê asi fakt ômijó zařidit.

Nevêpadalo to eště chvilkô před jednó hodinó po poledňô, gdê měl začinat nedělni program Josefkolô, opravdô nic moc. Bóřka a dyšt bêlê asi pro hromadô lêdi stopka v plánô se vêdat do zámeckyho parkô v Čechách pod Kosiřem. Ale vzdalê to předčasně a ôdělalê chêbô!

Nakonec fšecko začlo sice s malym zpožděnim, ale v plné parádě. Jak dêcky řiká ředitel Muzea kočáru, kery Josefkol organizôje, Václav Obru, každymô ročnikô se snažijó dat jiné ráz, zanyst ho do jinšiho historickyho obdobi a ‚pozvat‘ vyznamny dobovy osobnosti. Co se ale nigdá neměni, to je oslava řemesel, bez keréch bê se stavba kočáru neobešla, ale dneska je ôž dneska zvládá jenom nekolêk málo mistru.

Ê gdêž v nedělô kvulêvá počasi přêšlo lêdi oproti sobotě o neco miň, na programô to rozhodně citit nebêlo a lêdi v žádnym připadě o nic nepřêšlê. Krátky video ze sobotê, kery nám poskêtl Zdenek Balcařiku, si mužete prohlidnót TOŤ. Pod článkem je video pro změnô z neděle a TOŤ je takê pár foteček.

Facebook0
  • josefkol

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy