placená inzerce
Déte nám vědět...

Možná za to muže Kainar, ale každopádně k Přerovô patři blues. Přêjedó hrát SBB z Polska!

placená inzerce
sbb výřez

Únor 13, 2018 7:15 / Furtovnik

Od nás – Je to sténaké problém, jak s vajcem a slipkó. Teda co bêlo prvni? Propadl přerovské rodák Josef Kainaru blues, protože je to prokleti města, nebo kletba blues padla na Přerov kvulêvá Kainarovi?

Je to zvláštni, těžko řict proč. Ale ať ôž de o Československé jazzové festival, čê Blues nad Bečvó, dêcky Přerovô vládne mozêka pro fajnšmekrê.  Rozhodně se to dá řict aji o chêstanym konzertô polské kapelê SBB, kerá do sebe vstřebala rock, blues, aji jazz-rock.

Do Přerova tato partija mozêkantu dorazi 16. března. Echo nám dal šéf programovyho odděleni Městskyho domô v Přerově Pavel Ondruj, s kerym se známê od Kytarovyho rekordô na hradbách loni 1. května. A jenom tak mimochodem – letos tam maji mět kytáristi scuka znovô.

Neco o kapelê nám Pavel Ondruju napsal, tož předávámê dál:

SBB míří do Přerova

Lahůdka nejen pro rockové fajnšmekry

Majstrštyk v podobě zorganizování jediného letošního koncertu legendární polské rockové kapely SBB v České republice se podařil pořadatelům v Městském domě v Přerově. Secesní sál měšťáku se totiž 16. března v 19.30 hodin rozezní pro SBB charakteristickým mixem žánrů, pohybujících se na pomezí progresivního rocku, blues-rocku a jazz-rocku. Husarský kousek se zdařil díky krátkodobému pobytu bubeníka z původní sestavy Jerzy Piotrowskieho v Evropě.

„Díky osobní komunikaci s manažerem kapely Tomaszem Koperwasem a zakladatelem bandu Józefem Skrzekem se podařilo dohodnout zdánlivě nemožné,“ uvedl vedoucí programového oddělení Městského domu Pavel Ondrůj.  Kapela se totiž na jeden kvůli přerovskému koncertu uvolní z nahrávacího studia v nedaleké Opoli, kde bude pracovat na nové desce. „Využil jsem svých kontaktů mezi polskou hudební komunitou. Dovézt SBB do Přerova byl můj dávný sen,“ doplnil Ondrůj.

Kapela je českému publiku velmi dobře známá už od svých začátků. V Městském domě v Přerově odehraje SBB koncert v původní sestavě: Józef Skrzek, Apostolis „Lakis“ Anthimos a bubeník Jerzy „Keta“ Piotrowski. V plné síle tak s novými skladbami i starými hity potěší pamětníky i mladé příznivce. Význam zkratky SBB původně znamenal Silesian Blues Band, později se však přejmenovali na Szukaj, Burz a Buduj – tedy Hledej, boř a buduj. V roce 1971 kapelu založil multiinstrumentalista a vokalista Józef Skrzek. Předprodej vstupenek je na pokladně Městského domu nebo v síti Ticketportal.

sbb

 

 

Facebook0
  • sbb výřez

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy