placená inzerce
Déte nám vědět...

Mladi hasiči sôkovalê v Čelčêcách Čelčêcké ôzel

placená inzerce
DSC09822

Březen 29, 2016 8:47 / Furtovnik

Z Čelčêc s fotkama od Pavla Smékalovyho – Pošesty se vêpravilê mladi hasiči ze svéma vedócima do Čelčêc sôkovat, teda spiš ôzlovat. Ono v tem muže bêt pořádné rozdil. Zasôkovat se ômi ledaskdo, ôvázat pořádné ôzel je ôž kômšt!

Sótěž vêplňôje takovó tô ‚zêmni sezónô‘ mladéch hasiču, gdê se teho po venkô moc nenalitá. Nedaji se trénovat utokê nebo štafetê, ale aji takovy vázáni ôzlu je věc, keró je dobry, abê hasiči ômělê. To se hodi třeba potom třeba přê Hře Plameň, gde ôzlováni je jedna z disciplin…

Ôvázat správně, a eště k temô co nérychléš, ôzel lodni, tesařské, plochó spojkô, zkracovačkô a uvaz na pródnicô si vêzkóšelê jak mladši, tak aji starši žáci. A abê vedóci jenom do teho nekecalê, svojô kategórijô mělê aji oni. A tož se muhlê pořádně vêcajchnovat, nebo si před svéma svěřencama ôdělat aji pořádnó ostôdô. To ôž záleželo na každym!

Do Čelčêc se v nedělô ráno sjelo 24 mančaftu mladšich a staršich žáku, za doprovodô 19 vedócich, a tož rozhodně nende řict, že vitězi to mělê zadarmo. Konec koncu, vysledkê se mužete dočist pod článkem. Třê sborê dokonca vêslalê svoje týmê až ze Zlinska. Jak nám napsal jeden z organizátoru sótěže Pavel Smékalu, protože letos padl Ôzel na termin Velêkonoc, mezê cenama bêlê pečeni velêkonočni beránci, koláče a takê pleteny kocarê pro 5 nélepšich jednotlêvcu mezê mladšima aji staršima.

Jenom pro zajimavosť – domáci mladi hasiči z Čelčêc absolvovalê letos 3 podobny sótěže – na Sôchym, v Mysločovicách a Žlôtavě, gde skončêlê dêcky s bramboró na štvrtym mistě. Zopáklê si to aji doma… Na fotkê, kery nám Pavel Smékalu poslal, se mužete podivat TOŤ a pomalô ôž třeba mužete začit trénovat na přišti rok.

uzel výsledky

Facebook0
  • DSC09822

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy