placená inzerce
Déte nám vědět...

Mládežnici vzalê Pěnčén utokem. Naštěsti jenom tym hasičskym!

placená inzerce
DSC_1577

Srpen 20, 2019 17:22 / Furtovnik

Z Pěnčéna – Bez obav, v Pěnčéně zvostáva fšecko, jak má bêt :-) . To jenom v nedělô se sem sjela hromada děckéch a mládežnickéch hasičskéch mančaftu v bojô o bodê do okresni ligê!

Dětská pohárová sótěž v Pěnčéně měla v nedělô svuj štvrté ročnik. Ta bêla aji letos zařazená do seriálô Okresni děcké ligê Prostijovska, keré měla loňské rok svojô premiérô. A tož v pěnčéskym sportovnim areálô bêl v nedělô od rána pořádné frkot.

Pravda, než malčáci, velčáci, čê dorostenci postópijó mezê sótěžni elitô, třeba ve Velké ceně Prostijovska, potřebôjó si vêbrósêt ostrôhê v mladšich kategórijách. Ôž ale aji na takovéch závodech se navazôjó kamarádšoftê, kery pak, pokaváď ô teho vêdržijó, s něma vêrustó a dozrajó do elitnich kategóriji aji pak ôž mimo aktivni sótěžni dráhô. Prostě a jednodôše, ê gdêž se to dneska mladém těžko vêkládá, za nejakó tô dekádô se dnešni mlaďoši bôdó potkávat přê haldamášich zaslóžêléch hasiču a vubec jim na tym nepřênde nic divnyho. Ale to je, chvála Bohô, eště hóóódně daleko.

Dosť ôž ale filozofováni. Ešlê vás zajimá, jak to v nedělô na travnaté dráze  ‚na cvičákô‘ dopadlo, stači kliknót TOŤ. Pokaváď nekemô stačijó jenom fotkê, čê potřebôje k závodum náležêtó fotodokumentacô, ta je k dispizicê TOŤ. A jak to hasičské potěr ômi, to je na videô pod článkem.

Facebook0
  • DSC_1577

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy