placená inzerce
Déte nám vědět...

Ministr do teho praštêl a ôž to teklo. Na Lhotě čepovalê pivêsko s kosiřskym sládkem

placená inzerce
P1640872

Červenec 16, 2017 11:06 / Furtovnik

Ze Lhotê, té pod Kosiřem – A tož tak to bêlo. Na sobotô plánovany Pivovarsky slavnostě Minipivovarô Kosiř na Lhotě pod Kosiřem nakonec dopadlê parádně. Množstvi návštěvniku aji vic, jak desetkrát, převêšovalo ôsedlikê.

Pivovarsky slavnosti na Lhotě bêlê potřeti. Ptalê smê se sládka Davida Kapsiovyho, ešlê se dá řict, že ôž v tymto směrô maji porodni bolesti za sebó. Povidal, že bê to aji tak muhlo bêt, dêbe si na sebe nevêmêslêl dalši ‚ptákovinô‘ (teda v dobrym slova smêslô), protože letos přêbêl turnaj ve vodnim fotbálkô, což bêla zas nová zkôšenosť a robotê navic.

Ovšem podle Davida to fšecko patři k věcê a ôž fčêl má plnó hlavô teho, jak to bôde né jenom přišti rok, ale aji tê dalši. A to hlavně s ohledem na množstvi lêdi, keři se na Lhotô vêdalê. Hřiště ô pivovarô ôž pomalô nestači a néni nafôkovaci. Mimochodem, podle odhadô znaléch jich bêlo némiň 2 000. Navic si pohrává s nápadem slavnosti rozdělêt na dva dni, ale to eště mosi ôzrát.

Letošni Pivovarsky slavnosti muhlê nekemô přêpominat takové malé revivalové fesťák, ale záměr to pré nebêl, jenom to tak v rámcô možnosti vêšlo. Což ale pré néni nic proti ničemô. Negdo přêšil na dobry pivêsko, negdo na bigboš, a névic jich asi dorazêlo na oboje. Hlavni pré je, že pivovar je pro lêdi zajimavé a David bêl rád, že ať ôž na koštovačkô, tak aji ‚na jistotô‘ za dobrym pivêskem, stálo lêďum se na Lhotô vêpravit.

K Pivovarském slavnostim pochopitelně patři slavnostni naraženi bečkê pivêska, přêrozeně mistniho, v tymto připadě Gabriella 12°. To si vzal na starosť ministr zemědělstvi Marián Jurečku, keré pak ze sládkem aji pozvaném hostum čepovalê do kryglu a rozdávalê.

A gdo chtěl, muhl si aji žêvot osladit, konkrétně ô Tvaružkové côkrárnê z Lošťêc. Nakonec se aji závodilo v pojidáni tvaružkovéch kremroli, kery bêlê ovšem slany. A tož se TOŤ podivéte na hafol fotek a malé pruřez, ê dêž né celym, pivovarsky odpoledněm a večerem.

Facebook0
  • P1640872

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy