placená inzerce
Déte nám vědět...

Mêslite si, že orienťák je sport jenom pro pár nadšencu? To ste mělê bêt v sobotô v Cakově!

placená inzerce
DSC_0146

Duben 9, 2017 9:48 / Furtovnik

Z Cakova – Bêla to aji taková naša premiéra. S Furťákem smê eště na závodech orientačniho běhô nigdá nebêlê. Do Cakova smê mimo jiny vêrazêlê takê jako doprovod našeho občasnyho fotografa Honzô Havelkovyho. 

V sobotô ráno do Cakova přêjelo vic orientačnich běžcu, než bévá lêdi v této dědince. Na start se ve fšeckéch možnéch kategóriich přêhlásêlo na 930 závodniku, mezê keréma bêlê mimina, kery eště sotva ômělê chodit, ale aji skôtečni doyeni tehoto sportô. Néstaršim bêl Stanislav Valu ročnik 1931, néstaršim Hanákem, čê jak pořadateli řikalê, lokálnim závodnikem, bêl pak jednasedmdesátileté Jaroslav Skácelu z Lôtina.

Ptalê smê se na ředitelstvi závodô, kde nám hlavni rozhodči Mirek Hlavu potvrdil, že toto bêl jeden z věčich závodu v serálô Haná orienteering festivalô 2017. Běželê se tadê totiž závodê třech kraju najednó, protože se semka sjelê orienťáci z Olomóckyho, Zlinskyho a Moravskoslezskyho kraja. Mezê závodnikama smê dokonca zaznamenalê aji Polákê. A tož to vám mosi bêt jasny, že pro organizátorê to mosêl bêt pořádné šrumec.

Ešlê máte představô, že závod na Hané, je leháro, protože Haná je rovinka, tož se šeredně pletete. Podle mapê Svatá voda se závodnici prohánělê po hampézách navch dule na tratich od 2, 4 km až do 10, 5 km, gde bêlo převéšeni 300 metru. To si teda běhači pořádně máklê! Na trati smê sice nebêlê, ale kromě centra závodô smê se bêlê mrknót na vic jak kilák vzdálenym starô a samosebó v cilové části. A z teho fšeckyho só fotkê TOŤ.

Celkovy vysledkê fšeckéch závodniku si mužete otevřit TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0146

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy