placená inzerce
Déte nám vědět...

Mělê bê dělat šerši cyglostezkê

placená inzerce
cyklostezka Kralice

Leden 17, 2015 16:35 / Furtovnik

Od polêcajtu – Věčinó ôž každé asi vite, jak taková cyglostezka vêpadá. Dlóhá tenká lôkša, s žebřêňákem se na ňô člověk nevleze a do obtiži muže dostat aji nejednyho velocipédistô.

Piše o tym polêcejni tiskové mlôvči Josef Bednařiku. Jakémasê okolnosťma se polêcejni hlidka v pátek kolem jedenásté večir dostala aji k cyglostezce v Kralêcách, tech na Hané. A zrovna se tam nachométl aji jeden takové třêatřêcetileté borec z Prostijovska, co si to šněroval zleva doprava, až z teho zrak přecházel. A tož ho zastavilê, abê od něho vêzvědělê, proč to bere slalomem. Nic se nepiše o tem, jak s nim bêla moc řeč. Ale dêž mô dalê déchnót, tak mô to ôkázalo 3,08 promila, a tož je jasny, že teho néspiš moc nenakecal. A nebo možná ja, ale rozômět mô moc nebêlo.

Ovšemže misto teho, abê přislušnici ocenilê jeho vykon, že v takovym stavô se vubec ôdržel na kole, tak mô dalši jizdô zakázalê a eště k temô připad předalê s nim zepsalê oznámeni o dopravnim přestupkô. Co z teho plêne? Cyglostezkê bê se mělê stavět o poznáni šerši, abê se ten vangl lip vêbiral, aji dêž bê si takové jezdec dal eště aji nejaky to pivêskô a kotel navic. V tymto směrô bê se mělo intervenovat ô Evropské komise pro vêdáni směrnice platné v celé Evropské unii. :D

 

Facebook0
  • cyklostezka Kralice

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy