placená inzerce
Déte nám vědět...

Matador za volantem formule. Leo Baronu oslavil na Březskym vrchô jedenasedmdesátinê!

placená inzerce
DSC_1119

Duben 25, 2018 9:03 / Furtovnik

Z Konice – O motosportô se nedá ani tak moc mlovit jako o koničkô, ale o pořádnym stádô koni pod kapotó. A ôkočirovat je, to chce držet opratě skôtečně pevně v rôkách. Leo Baronu se po asfaltô proháni ôž vic, jak pul stoleti!

Nebôdemê dělat, že to, co je, tož néni. Závodnik Leo Baronu z Vratimova je stréc našé redaktorkê Helenê Havelka Baronové. To nic ale neměni na faktô, že v závodnich depech je skôtečnó legendó. Jak ale sám řiká, mezê závodnikama určitě néni néstarši. Ovšemže jezdit chce tak dlóho, dokaváď bôde schopné se nasókat do koktypô své formule a po jizdě z něho aji vêstópit.

Přê vikendovéch závodech na Březskym vrchô v Konicê oslavil svojô jedenasedmdesátkô. Samotné fakt, že za závodni volant začal sedat ôž před vojnó sám o sobě jasně dokazôje, že s divokéma koňama si pohrává ôž opravdô ono zmiňovany pulstoleti. Začinal na motokárách. Ô nich vêdržel 16 let a vêjezdil si jedničkô třidô. A možná bê ô nich zvostal eště dyl, ale tym, že se začalo jezdit na japonskéch gumách a razantně se zvihlê nákladê, bêl čas přeméšlet, co dál. Proti temô, co se tyče financi, bêla Formula Škoda brnkačka, takže přesedlal na velky stroje.

Prd mô ale bêla platná névêšši motokárová jezdecká třida, mosêl znovô začinat od začátkô. Dvě leta si mosêl odkrótit na závodech do vrchô, než muhl jit na okruhê. To pré nebêlo, jak dneska, gdê stači zajit do závodni školê… Jenomže časem přêšlê dalši omezeni, co se týče stáři aut, kery ôž na okruhê nepôstilê, a tož se ze svym zatim poslednim fárem Formuló 3 Wargburg vrátil zpátky k vrchařêně. Ê tak temô věnôje fšecek čas a pochopitelně aji penize!

Přêrozeně se mô letama nevêhnôlê aji nejaky tê karambólê. Mlovi o nich, jako o ‚pár lehkéch ranách’, ale gdêž začne popisovat salta s formuló nebo napasovany auto pod svodidlama, tož to asi dêcky až tak ‚lehky‘ nebêlo. Doma má zdi ověšeny věncama, fšôdê hromada poháru ze závoděni. Na našô posledni otázkô, ešlê si vic váži tech cen nebo samotnyho faktô, že to fšecko přežêl, nám bêl odpověďó jenom vymluvné usměv. Neco, jak gdêbê řikal – šak sem eště nedojezdil… Pak znovô nasadil helmô, nasedl do své formule a vêrazêl na start své dalši jizdê.

Na nejaky fotkê pořizeny během vêkládáni, se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_1119

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy