placená inzerce
Déte nám vědět...

Malohanáci v Polomi hrálê dechovkô, mozêkál aji bigbit

placená inzerce
DSC_0081

Červenec 17, 2017 7:08 / Furtovnik

Z Polomi – A tož – néni nad takovy pěkny nedělni odpoledne, s pivečkem, nečim dobrym z komina a parádni mozêkó. Neco takovyho si ôdělalê v nedělô odpoledňa v Polomi, bêlê smê se tam mrknót.

Dêž se řekne, že přêjede hrát dechovka, nemosite se hneď scházet Na Vlachovce, nebo tam negde. Velké dechové orchestr (VDO) Malá Haná má totiž v repertoárô aji kôsê, kery bêste od takovyho ansámblô nečekalê.

Klasická dechovka, popik, mozêkálê, aji třeba ABBA nebo filmovy šlágrê, to fšecko se hrálo v nedělô odpoledňa v Polomi na nefalšovanym promenádnim konzertô mladéch mozêkantu, keři puvodně bêlê hlavně ze ZUŠek v Jevičkô, Velkéch Opatovicách a Konicê, fčêlka ale reprezentôjó 10 ruznéch mist praktickê po celé středni a severni Moravě. Akorát jak řikal kapelnik Jura Palánu, só kvulêvá dovolenkám a prádzninám v oslabeni…

Mlovilê smê aji ze starostó Polomi Stanislavem Pišťákovym. Řikal, že v mistni hospudce dêcky prvni nedělô v měsicô bévá nejaká ta mozêka, ať ôž dechovečka, připadně kántry (country). Toto ale domlovila obec tak nejak nad plán, protože mezê Malohanákama só aji mistni mladi mozêkanti, a tož se to šêklo.

Nakonec proti plánô smê vêdrželê až do konca a s kapeló si ve finále zazpivala aji naša redaktórka a zpěvačka Helenka Havelka Baronova. TOŤ se proklikéte nejakéma fotkama a zbêtek je na videô.

Facebook0
  • DSC_0081

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy